Douglas
Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1,3 · Eau de Parfum · 115 ml
Shipping from Bulgaria
130,99 €Total price · 1,14 € per ml
Home › Histoires de Parfums › This is not a Blue Bottle 1,3

Total price delivered to Bulgaria, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.
Douglas
Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1,3 · Eau de Parfum · 115 ml
Shipping from Bulgaria
130,99 €Total price · 1,14 € per ml
Beautywelt
More about this shop Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1,3 · Eau de Parfum · 115 ml
Shipping from Germany
213,90 €Total price · 1,86 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
There's no reliable information on the notes in This is not a Blue Bottle 1.3, so we're sticking to what's actually known here. As an Eau de Parfum, the concentration sits above that of an Eau de Toilette, giving it good staying power, typically 15 to 20 percent fragrance oil. Anyone wanting to try it first might start with the smallest bottle. It comes in 30, 60 and 125 ml.
Especially with several sizes available, checking the per-milliliter price pays off before deciding.
The lowest total price for Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1,3 115 ml to Bulgaria is 130,99 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1,3 115 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 130,99 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1,3 Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 115 ml. Total price divided by ml: 15 ml: 4,73 € per ml · 60 ml: 1,37 € per ml · 115 ml: 1,14 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1,3 115 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in Ireland?