BDK Parfums comes from Paris, a French niche perfume house. Our range includes names such as Gris Charnel, Rouge Smoking, Pas Ce Soir, Tabac Rose and Bouquet de Hongrie, all in 50 or 100 ml bottles. Most fragrances are bottled as Eau de Parfum, with a smaller share also sold as Extrait or in other concentrations, which adds a bit more choice within the brand.
How the comparison helps
Since niche brands like BDK Parfums are often only stocked by a handful of specialized shops, it is worth comparing the final prices including shipping to your country before you decide on a seller.
Cheapest size per fragrance from BDK Parfums
BDK Parfums: 19 fragrances with at least 2 shops delivering to Czechia, cheapest total price from 4 905,88 Kč, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| Bdk 312 Saint-Honoré Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Ambre Safrano Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Bouquet de Hongrie Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Citrus Riviera Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Crème de Cuir Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Gris Charnel Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Gris Charnel Extrait de Parfum | 100 ml | 5 967,76 Kč | 59,68 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Impadia Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Pas Ce Soir Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Pas Ce Soir Extrait de Parfum | 100 ml | 5 967,76 Kč | 59,68 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Rouge Smoking Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Rouge Smoking Extrait de Parfum | 100 ml | 5 967,76 Kč | 59,68 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Sel d'Argent Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Tabac Rose Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Tubereuse Imperiale Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Vanille Leather Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Velvet Tonka Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Bdk Villa Néroli Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Vanille Caviar Eau de Parfum | 100 ml | 4 905,88 Kč | 49,06 Kč per ml | Beautywelt | 2 shops |
Bdk 312 Saint-Honoré
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Ambre Safrano
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Bouquet de Hongrie
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Citrus Riviera
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Crème de Cuir
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Gris Charnel
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Gris Charnel
Extrait de Parfum · 100 ml
from 5 967,76 Kč
Bdk Impadia
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Pas Ce Soir
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Pas Ce Soir
Extrait de Parfum · 100 ml
from 5 967,76 Kč
Bdk Rouge Smoking
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Rouge Smoking
Extrait de Parfum · 100 ml
from 5 967,76 Kč
Bdk Sel d'Argent
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Tabac Rose
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Tubereuse Imperiale
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Vanille Leather
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Velvet Tonka
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Bdk Villa Néroli
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Vanille Caviar
Eau de Parfum · 100 ml
from 4 905,88 Kč
Beauty from BDK Parfums
BDK Crème Rouge Smoking Body Lotion
300 ml
from 1 687,29 Kč
BDK Gris Charnel Body Lotion
300 ml
from 1 683,14 Kč
BDK Gris Charnel Shower Gel
300 ml
from 1 439,03 Kč
BDK Pas Ce Soir Body Lotion
300 ml
from 1 687,29 Kč
BDK Pas Ce Soir Shower Gel
300 ml
from 1 493,95 Kč
BDK Rouge Smoking Shower Gel
300 ml
from 1 493,95 Kč