perfumeprices

Home › All brands › Goldfield & Banks

Goldfield & Banks

40 fragrances

Goldfield & Banks is an Australian niche house that we list with a good number of fragrances. Among them are Pacific Rock Moss, Ingenious Ginger, Desert Rosewood and Sunset Hour, mostly as eau de parfum with some as parfum, in bottle sizes of 30, 50 or 100 ml.

Since an Australian niche brand like this is stocked and priced differently from country to country, it can pay off to look beyond your own market. Our comparison shows you the total price including shipping for every country, so you do not have to research yourself where each bottle is currently the cheapest.

Cheapest size per fragrance from Goldfield & Banks

Goldfield & Banks: 18 fragrances with at least 2 shops delivering to Czechia, cheapest total price from 1 164,65 Kč, as of 30.09.2026.

Fragrance Size Total price Price per ml Cheapest shop Shops
Blue Cypress Eau de Parfum 100 ml 4 037,34 Kč 40,37 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Bohemian Lime Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Desert Rosewood Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Ingenious Ginger Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Island Lush Eau de Parfum 30 ml 1 397,53 Kč 46,58 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Mystic Bliss Eau de Parfum 50 ml 3 033,80 Kč 60,68 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Pacific Rock Flower Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Pacific Rock Moss Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Purple Suede Eau de Parfum 30 ml 1 397,53 Kč 46,58 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Rose Magnitude Eau de Parfum 30 ml 1 397,53 Kč 46,58 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Silky Woods Eau de Parfum 30 ml 1 397,53 Kč 46,58 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Silky Woods Elixir Parfum 100 ml 6 160,36 Kč 61,60 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Southern Bloom Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Sunset Hour Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Tales of Amber Parfum 30 ml 1 609,66 Kč 53,66 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Velvet Splendour Eau de Parfum 100 ml 4 037,34 Kč 40,37 Kč per ml Beautywelt 2 shops
White Sandalwood Eau de Parfum 100 ml 4 037,34 Kč 40,37 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Wood Infusion Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 2 shops
Mystic Bliss Travel Eau de Parfum 30 ml 1 164,65 Kč 38,82 Kč per ml Beautywelt 1 shop
Silky Woods Elixir Travel Parfum 30 ml 1 609,66 Kč 53,66 Kč per ml Beautywelt 1 shop
Goldfield & Banks Blue Cypress 100 ml Blue Cypress Eau de Parfum · 100 ml from 4 037,34 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Bohemian Lime 30 · 50 · 100 ml Bohemian Lime Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml from 1 164,65 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Desert Rosewood 30 · 100 ml Desert Rosewood Eau de Parfum · 30 · 100 ml from 1 164,65 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Ingenious Ginger 30 · 50 · 100 ml Ingenious Ginger Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml from 1 164,65 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Island Lush 30 · 100 ml Island Lush Eau de Parfum · 30 · 100 ml from 1 397,53 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Mystic Bliss 50 · 100 ml Mystic Bliss Eau de Parfum · 50 · 100 ml from 3 033,80 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Mystic Bliss Travel 30 ml Mystic Bliss Travel Eau de Parfum · 30 ml from 1 164,65 Kč1 shopCashback Goldfield & Banks Pacific Rock Flower 30 · 100 ml Pacific Rock Flower Eau de Parfum · 30 · 100 ml from 1 164,65 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Pacific Rock Moss 30 · 50 · 100 ml Pacific Rock Moss Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml from 1 164,65 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Purple Suede 30 · 100 ml Purple Suede Eau de Parfum · 30 · 100 ml from 1 397,53 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Rose Magnitude 30 · 100 ml Rose Magnitude Eau de Parfum · 30 · 100 ml from 1 397,53 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Silky Woods 30 · 50 · 100 ml Silky Woods Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml from 1 397,53 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Silky Woods Elixir 100 ml Silky Woods Elixir Parfum · 100 ml from 6 160,36 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Silky Woods Elixir Travel 30 ml Silky Woods Elixir Travel Parfum · 30 ml from 1 609,66 Kč1 shopCashback Goldfield & Banks Southern Bloom 30 · 100 ml Southern Bloom Eau de Parfum · 30 · 100 ml from 1 164,65 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Sunset Hour 30 · 50 · 100 ml Sunset Hour Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml from 1 164,65 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Tales of Amber 30 · 100 ml Tales of Amber Parfum · 30 · 100 ml from 1 609,66 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Velvet Splendour 100 ml Velvet Splendour Eau de Parfum · 100 ml from 4 037,34 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks White Sandalwood 100 ml White Sandalwood Eau de Parfum · 100 ml from 4 037,34 Kč2 shopsCashback Goldfield & Banks Wood Infusion 30 · 100 ml Wood Infusion Eau de Parfum · 30 · 100 ml from 1 164,65 Kč2 shopsCashback

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.