All About Eve
Eau de Parfum · 30 ml
from 1 238,62 Kč
Go
Eau de Toilette · 100 · 200 ml
from 1 977,20 Kč
Homme
Eau de Parfum · 75 · 125 ml
from 1 561,72 Kč
Homme
Eau de Toilette · 30 · 75 · 125 · 200 ml
from 1 411,65 Kč
Homme Intense
Eau de Parfum · 75 · 125 ml
from 1 582,49 Kč
Homme Le
Parfum · 75 · 125 ml
from 1 624,04 Kč
Jump
Eau de Toilette · 30 · 100 · 200 ml
from 1 276,99 Kč
Le Bain
Eau de Parfum · 30 · 75 ml
from 1 167,01 Kč
pour Femmes
Eau de Toilette · 100 ml
from 2 267,30 Kč
Wow!
Eau de Toilette · 30 · 60 · 100 ml
from 1 545,83 Kč
Beauty from Joop!
Go Shower Gel - Duschgel
150 ml
from 870,80 Kč
Homme After Shave
75 ml
from 1 338,33 Kč
Homme Deodorant Stick
70 g
from 1 043,83 Kč
Homme Mild Deodorant Natural Spray
75 ml
from 1 043,83 Kč
Homme Shower Gel - Duschgel
150 ml
from 870,80 Kč
Jump Shower Gel - Duschgel
150 ml
from 870,80 Kč
Le Bain Body Lotion - Körperlotion
150 ml
from 870,80 Kč
Le Bain Shower Gel - Duschgel
150 ml
from 870,80 Kč
Almost everyone has spotted the unmistakable bottle of Joop! Homme on a drugstore shelf at some point - the German fashion house is behind one of the best known fragrances around. Alongside Homme we also list Jump, Le Bain and Homme Intense.
Our database is mostly men's fragrances, largely as eau de toilette, some as eau de parfum and a few as parfum. Bottle sizes range from small 30 ml travel sizes up to large 200 ml bottles for everyday use.
With Joop! in particular, comparing the final price including shipping on perfumeprices.info is worth it, since prices between drugstores and online shops often vary a lot.
Overview: cheapest size per fragrance from Joop!+
Joop!: 4 fragrances with at least 2 shops delivering to Czechia, cheapest total price from 1 167,01 Kč, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| Homme Eau de Parfum | 75 ml | 1 561,72 Kč | 20,82 Kč per ml | Kastner & Öhler | 2 shops |
| Homme Intense Eau de Parfum | 75 ml | 1 582,49 Kč | 21,10 Kč per ml | Kastner & Öhler | 2 shops |
| Homme Le Parfum | 75 ml | 1 624,04 Kč | 21,65 Kč per ml | Kastner & Öhler | 2 shops |
| Le Bain Eau de Parfum | 30 ml | 1 167,01 Kč | 38,90 Kč per ml | Kastner & Öhler | 2 shops |
| All About Eve Eau de Parfum | 30 ml | 1 238,62 Kč | 41,29 Kč per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Go Eau de Toilette | 100 ml | 1 977,20 Kč | 19,77 Kč per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Homme Eau de Toilette | 30 ml | 1 411,65 Kč | 47,06 Kč per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Jump Eau de Toilette | 30 ml | 1 276,99 Kč | 42,57 Kč per ml | Beautywelt | 1 shop |
| pour Femmes Eau de Toilette | 100 ml | 2 267,30 Kč | 22,67 Kč per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Wow! Eau de Toilette | 30 ml | 1 545,83 Kč | 51,53 Kč per ml | Beautywelt | 1 shop |