FR
FragranceShop.com
Bvlgari Man Wood Essence · Eau de Parfum · 60 ml
Livraison depuis les États-Unis
env. 75,98 €Prix total · 1,27 € le ml
Accueil › Herren › Bvlgari › Man Wood Essence
Prix total, livraison en France incluse.
FR
FragranceShop.com
Bvlgari Man Wood Essence · Eau de Parfum · 60 ml
Livraison depuis les États-Unis
env. 75,98 €Prix total · 1,27 € le ml
Beautywelt DACH
En savoir plus sur cette boutique Bvlgari Man Wood Essence · Eau de Parfum · 60 ml
Livraison depuis l'Allemagne
111,89 €Prix total · 1,86 € le ml
As the name suggests, Man Wood Essence is a clearly woody fragrance for men, opening with citrus fruits and coriander leaf, moving into cedar, vetiver and cypress at the heart, and resting on benzoin resin in the base, all at an intense strength. The Eau de Parfum concentration adds depth and staying power beyond what an Eau de Toilette offers. It comes in 60, 100 and 150 ml, three sizes in total, and buying the largest bottle does not automatically mean paying less per millilitre, so comparing all three including shipping is worth the minute it takes.
Tu es en en Italie ?