perfumeprices

Home › All brands › Lattafa

Lattafa

247 fragrances

Lattafa comes from the United Arab Emirates, a perfume house known above all for affordable fragrances. That focus also shows in how broadly the brand is represented in our database.

Names we list include Fakhar Lattafa, Ta'weel Lattafa, Maahir Legacy Lattafa, Bayaan, Jasoor, Al Nashama and Ajayeb Dubai. Most of the range comes as eau de parfum, with a good number of other concentrations and a few extrait bottles too. Bottle sizes cover a wide span, from small 30 ml flacons up to large 200 ml bottles.

Comparing the price per millilitre

Since Lattafa is often bought as a budget alternative, it is worth looking closely at the price per millilitre as well. We show you that figure for every country side by side, shipping already included.

Cheapest size per fragrance from Lattafa

Lattafa: 72 fragrances with at least 2 shops delivering to the United Kingdom, cheapest total price from £4.20, as of 30.09.2026.

Fragrance Size Total price Price per ml Cheapest shop Shops
Ajwad Pink To Pink Eau de Parfum 60 ml £16.83 £0.28 per ml The Beauty Store 4 shops
Ana Abiyedh Rouge Eau de Parfum 60 ml £17.74 £0.30 per ml Opulensi 4 shops
Fakhar Lattafa Extrait de Parfum 100 ml £20.98 £0.21 per ml Opulensi 4 shops
Fakhar Lattafa Women Eau de Parfum 100 ml £19.99 £0.20 per ml Opulensi 4 shops
Maahir Eau de Parfum 100 ml £22.78 £0.23 per ml The Beauty Store 4 shops
Qaed Al Fursan Unlimited Eau de Parfum 90 ml £16.99 £0.19 per ml Opulensi 4 shops
Ajwad Eau de Parfum 60 ml £18.99 £0.32 per ml Opulensi 3 shops
Ana Abiyedh Eau de Parfum 60 ml £17.74 £0.30 per ml Opulensi 3 shops
Ana Abiyedh Scarlet Eau de Parfum 60 ml £18.32 £0.31 per ml The Beauty Store 3 shops
Asad Eau de Parfum 100 ml £19.99 £0.20 per ml Opulensi 3 shops
Asad Bourbon Eau de Parfum 100 ml £23.99 £0.24 per ml Opulensi 3 shops
Bade'e Al Oud Noble Blush Eau de Parfum 100 ml £24.99 £0.25 per ml Opulensi 3 shops
Bade'e Al Oud Oud For Glory Eau de Parfum 100 ml £20.63 £0.21 per ml The Beauty Store 3 shops
Bade'e Al Oud Sublime Eau de Parfum 100 ml £24.99 £0.25 per ml Opulensi 3 shops
Fakhar Lattafa Eau de Parfum 100 ml £18.99 £0.19 per ml Opulensi 3 shops
Hayaati Gold Elixir Eau de Parfum 100 ml £16.16 £0.16 per ml The Beauty Store 3 shops
Maahir Black Edition Eau de Parfum 100 ml £22.78 £0.23 per ml The Beauty Store 3 shops
Mashrabya Eau de Parfum 100 ml £26.58 £0.27 per ml The Beauty Store 3 shops
Rave Now Pink Perfume Eau de Parfum 100 ml £23.99 £0.24 per ml Opulensi 3 shops
Teriaq Eau de Parfum 100 ml £28.74 £0.29 per ml The Beauty Store 3 shops
Velvet Rose Eau de Parfum 100 ml £18.32 £0.18 per ml The Beauty Store 3 shops
Yara Candy Eau de Parfum 100 ml £21.30 £0.21 per ml The Beauty Store 3 shops
Yara Tous Perfume Eau de Parfum 100 ml £23.50 £0.24 per ml Opulensi 3 shops
Ajayeb Dubai Eau de Parfum 100 ml £20.26 £0.20 per ml The Beauty Store 2 shops
Al Nashama Eau de Parfum 100 ml £22.88 £0.23 per ml Opulensi 2 shops
Al Nashama Caprice Eau de Parfum 100 ml £21.12 £0.21 per ml Opulensi 2 shops
Al Qiam Gold Eau de Parfum 100 ml £26.95 £0.27 per ml Opulensi 2 shops
Ana Abiyedh Perfumed Body Parfum 200 ml £6.99 £0.03 per ml Opulensi 2 shops
Angham Perfume for Unisex Eau de Parfum 100 ml £26.99 £0.27 per ml Opulensi 2 shops
Artisan Ethnique Eau de Parfum 100 ml £24.28 £0.24 per ml The Beauty Store 2 shops

More fragrances from this brand in the list below.

Lattafa Confidential Private Gold Perfume by Lattafa 100 ml Confidential Private Gold Perfume by Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £15.991 shop Lattafa Eclaire 100 ml Eclaire Eau de Parfum · 100 ml from £32.992 shops Lattafa Eclaire Banoffi 100 ml Eclaire Banoffi Eau de Parfum · 100 ml from £36.991 shop Lattafa Eclaire Pistache 100 ml Eclaire Pistache Eau de Parfum · 100 ml from £34.991 shop Lattafa Ejaazi 100 ml Ejaazi Eau de Parfum · 100 ml from £14.992 shopsCashback Lattafa Ejaazi Intensive Silver Perfume by Lattafa 100 ml Ejaazi Intensive Silver Perfume by Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £14.991 shop Lattafa Ekhtiari Perfume By Lattafa 100 ml Ekhtiari Perfume By Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £13.001 shop Lattafa Emaan Perfume for Unisex 100 ml Emaan Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from £29.992 shopsCashback Lattafa Emeer Perfume for Unisex 100 ml Emeer Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from £44.301 shopCashback Lattafa Ethnic Oud Perfume by Maison Alhambra 100 ml Ethnic Oud Perfume by Maison Alhambra Eau de Parfum · 100 ml from £20.991 shop Lattafa Fakhar Lattafa 100 ml Fakhar Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £18.993 shopsCashback Lattafa Fakhar Lattafa 100 ml Fakhar Lattafa Extrait de Parfum · 100 ml from £20.984 shopsCashback Lattafa Fakhar Lattafa Rose Gold Perfumed Body by Lattafa 200 ml Fakhar Lattafa Rose Gold Perfumed Body by Lattafa Parfum · 200 ml from £7.501 shop Lattafa Fakhar Lattafa Women 100 ml Fakhar Lattafa Women Eau de Parfum · 100 ml from £19.994 shopsCashback Lattafa Fakhar Platin 100 ml Fakhar Platin Eau de Parfum · 100 ml from £22.782 shopsCashback Lattafa Habik 100 ml Habik Eau de Parfum · 100 ml from £28.991 shop Lattafa Haya By Lattafa Perfumes 100 ml Haya By Lattafa Perfumes Eau de Parfum · 100 ml from £29.602 shops Lattafa Haya Room 200 ml Haya Room Parfum · 200 ml from £15.351 shopCashback Lattafa Hayaati 100 ml Hayaati Eau de Parfum · 100 ml from £16.991 shop Lattafa Hayaati Al Maleky 100 ml Hayaati Al Maleky Eau de Parfum · 100 ml from £17.282 shopsCashback Lattafa Hayaati Florence Eau De Parfume by Lattafa 100 ml Hayaati Florence Eau De Parfume by Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £21.991 shop Lattafa Hayaati Gold Elixir 100 ml Hayaati Gold Elixir Eau de Parfum · 100 ml from £16.163 shopsCashback Lattafa Her Confession Perfume 100 ml Her Confession Perfume Eau de Parfum · 100 ml from £45.211 shopCashback Lattafa His Confession Perfume 100 ml His Confession Perfume Eau de Parfum · 100 ml from £32.991 shop Lattafa Jasoor 100 ml Jasoor Eau de Parfum · 100 ml from £25.761 shopCashback Lattafa Khalta Blend 100 ml Khalta Blend Eau de Parfum · 100 ml from £21.302 shopsCashback Lattafa Khamrah Perfume for Unisex 100 ml Khamrah Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from £29.992 shopsCashback Lattafa Khamrah Qahwa Perfume for Unisex 100 ml Khamrah Qahwa Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from £29.992 shopsCashback Lattafa Lahdath by Lattafa Pride 75 ml Lahdath by Lattafa Pride Eau de Parfum · 75 ml from £26.991 shop Lattafa Lail Maleki 100 ml Lail Maleki Eau de Parfum · 100 ml from £13.501 shop Lattafa Liam Blue Shine 100 ml Liam Blue Shine Eau de Parfum · 100 ml from £21.201 shop Lattafa Liam Grey by Lattafa 100 ml Liam Grey by Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £21.991 shop Lattafa Maahir 100 ml Maahir Eau de Parfum · 100 ml from £22.784 shopsCashback Lattafa Maahir Black Edition 100 ml Maahir Black Edition Eau de Parfum · 100 ml from £22.783 shopsCashback Lattafa Maahir Black Room 200 ml Maahir Black Room Parfum · 200 ml from £8.491 shopCashback Lattafa Maahir Legacy Lattafa 100 ml Maahir Legacy Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £26.392 shopsCashback Lattafa Maahir Legacy Room 200 ml Maahir Legacy Room Parfum · 200 ml from £7.591 shopCashback Lattafa Mashrabya 100 ml Mashrabya Eau de Parfum · 100 ml from £26.583 shopsCashback Lattafa Mayar Cherry Intense by Lattafa 100 ml Mayar Cherry Intense by Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £26.991 shop Lattafa Mayar Natural Intense Perfume 100 ml Mayar Natural Intense Perfume Eau de Parfum · 100 ml from £18.581 shop Lattafa Mayar Perfume 100 ml Mayar Perfume Eau de Parfum · 100 ml from £23.992 shopsCashback Lattafa Mohra by Lattafa 100 ml Mohra by Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from £19.791 shop Lattafa Mohra Silky Rose 100 ml Mohra Silky Rose Eau de Parfum · 100 ml from £19.141 shopCashback Lattafa Mohra Silky Rose Room 200 ml Mohra Silky Rose Room Parfum · 200 ml from £15.781 shopCashback Lattafa Musamam 100 ml Musamam Eau de Parfum · 100 ml from £31.712 shopsCashback Lattafa Musk Al Aroos Perfume 75 ml Musk Al Aroos Perfume Eau de Parfum · 75 ml from £30.711 shopCashback Lattafa Najdia Tribute 100 ml Najdia Tribute Eau de Parfum · 100 ml from £14.951 shop Lattafa Nasmaat 100 ml Nasmaat Eau de Parfum · 100 ml from £31.711 shopCashback

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.