TH
The Beauty Store UK
More about this shop Cacharel Amor Amor · Eau de Toilette · 50 ml
Shipping from the United Kingdom
£24.14Total price · £0.48 per ml
Home › Damen › Cacharel › Amor Amor
Total price including shipping to the United Kingdom.
TH
The Beauty Store UK
More about this shop Cacharel Amor Amor · Eau de Toilette · 50 ml
Shipping from the United Kingdom
£24.14Total price · £0.48 per ml
FR
FragranceShop.com
Cacharel Amor Amor · Eau de Toilette · 50 ml
Shipping from the United States
£34.65Total price · £0.69 per ml
Amor Amor is a fruity floral fragrance, opening with blackcurrant and grapefruit, moving into lily of the valley, jasmine and rose at the heart, then settling on vanilla, cedar and musk, kept fresh overall and made for women. As an Eau de Toilette it sits below Eau de Parfum in concentration, which keeps the whole thing lighter. We carry it in 30, 50 and 100 ml, and comparing the price per millilitre across those three sizes matters most when shipping costs differ between retailers.
Looks like you're in United States?