perfumeprices

Home › Women › Carolina Herrera › Good Girl

Carolina Herrera Good Girl 80 ml

Carolina Herrera

Good Girl

Eau de Parfum · Damen

Concentration

All offers

Total price delivered to the United Kingdom, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.

Best price
Carolina Herrera Good Girl Paco Perfumerias UK Carolina Herrera Good Girl · Eau de Parfum · 80 ml Shipping from the United Kingdom £76.50Total price · £0.96 per ml
Price£76.50
Shipping£0.00
Total£76.50
−60 %OFFER

Get upto 60% Off on Perfume Gift Sets- Paco Perfumerias

valid until 31.12.2026

View offer
Carolina Herrera Good Girl Fragrance Click UK Carolina Herrera Good Girl · Eau de Parfum · 80 ml Shipping from the United Kingdom £79.95Total price · £1.00 per ml
Price£79.95
Shipping£0.00
Total£79.95
−5 %OFFER

Sign up for an extra 5% Off - Fragrance Click UK

valid until 31.12.2026

View offer
Carolina Herrera Good Girl eBay · tickann Carolina Herrera Good Girl · Eau de Parfum · 80 ml Shipping from the United Kingdom £86.81Total price · £1.09 per ml
Price£82.86
Shipping£3.95
Total£86.81
Carolina Herrera Good Girl FragranceShop Carolina Herrera Good Girl · Eau de Parfum · 80 ml Shipping from the United States £105.36Total price · £1.32 per ml
Price£72.69
Shipping£15.11
Customs duty (perfume 0 %)£0.00
Import tax 20 %, charged at checkout+£17.56
per official rules, as of 29.09.2026
Delivery company Delivery company unknown Customs handling fee on delivery not included

Delivery company unknown. A fee may apply on delivery, for example Royal Mail £0.00 or UPS £14.35.

Total£105.36
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

About Carolina Herrera Good Girl

Carolina Herrera Good Girl belongs to the oriental family, built at an intense strength, made for women. We don't have detailed individual notes for this line. As an Eau de Parfum it carries more substance than an Eau de Toilette. We stock Good Girl in 30, 50 and 75 ml, and the price per millilitre can shift noticeably between those three sizes, so a quick comparison before buying is always worthwhile.

The lowest total price for Carolina Herrera Good Girl 80 ml to the United Kingdom is £76.50 at Paco Perfumerias UK today (as of 03.10.2026).

Answers at a glance

Where is Carolina Herrera Good Girl 80 ml cheapest to the United Kingdom? Delivered by Paco Perfumerias UK for £76.50 total (as of 03.10.2026).

Is it worth ordering Carolina Herrera Good Girl 80 ml from abroad? Not really: domestically it costs £76.50 at Paco Perfumerias UK, which is cheaper than £105.36 from FragranceShop abroad - a difference of £28.85 or 27.4 % (as of 03.10.2026).

Which size of Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 150 ml. Total price divided by ml: 30 ml: £1.77 per ml · 50 ml: £1.22 per ml · 80 ml: £0.96 per ml · 150 ml: £0.69 per ml (as of 03.10.2026).

Is there a voucher or cashback for Carolina Herrera Good Girl 80 ml? Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

Everything about Carolina Herrera Good Girl+

Price & buying

Where is Carolina Herrera Good Girl 80 ml cheapest to the United Kingdom?+
Delivered by Paco Perfumerias UK for £76.50 total (as of 03.10.2026).
How much is Carolina Herrera Good Girl 80 ml to the United Kingdom?+
From £76.50 total price at Paco Perfumerias UK today. Breakdown: Price £76.50 + Shipping £0.00 = £76.50. We compared 4 offers (as of 03.10.2026).
Which size of Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 150 ml. Total price divided by ml: 30 ml: £1.77 per ml · 50 ml: £1.22 per ml · 80 ml: £0.96 per ml · 150 ml: £0.69 per ml (as of 03.10.2026).
Is the bigger bottle of Carolina Herrera Good Girl worth it?+
Yes. 150 ml cost £0.69 per ml, 30 ml cost £1.77 per ml. The big bottle is 60.7 % cheaper per ml (as of 03.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Carolina Herrera Good Girl 80 ml?+
Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

International

How much is the import tax to the United Kingdom?+
20 %, charged on goods value plus shipping plus duty. Example FragranceShop: (£72.69 + £15.11 + £0.00) × 20 % = £17.56. As of 29.09.2026. Up to the threshold the shop charges the tax at checkout, you still pay it.
Do I have to pay customs duty to the United Kingdom?+
No, perfume is duty free here (0 %). Only the import tax of 20 % applies. As of 29.09.2026.
In how many countries does perfumeprices compare Carolina Herrera Good Girl 80 ml?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.
Is it worth ordering Carolina Herrera Good Girl 80 ml from abroad?+
Not really: domestically it costs £76.50 at Paco Perfumerias UK, which is cheaper than £105.36 from FragranceShop abroad - a difference of £28.85 or 27.4 % (as of 03.10.2026).

Fragrance

Is Carolina Herrera Good Girl a women's or men's fragrance?+
Shops list Carolina Herrera Good Girl as a women's fragrance.
Which sizes of Carolina Herrera Good Girl are there?+
Sizes: 30 ml, 50 ml, 80 ml, 100 ml, 150 ml, 200 ml. Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Carolina Herrera Good Girl 80 ml to the United Kingdom?+
Paco Perfumerias UK (United Kingdom), Fragrance Click UK (United Kingdom), eBay · tickann (United Kingdom), FragranceShop (United States).
How much is shipping to the United Kingdom?+
Paco Perfumerias UK: £2.95, free from £25.00; Fragrance Click UK: free; eBay · tickann: £3.95; FragranceShop: £15.11 (as of 03.10.2026).
When were the prices for Carolina Herrera Good Girl 80 ml last checked?+
Last on 03.10.2026 at 10:35 when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United Kingdom, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example Paco Perfumerias UK: Price £76.50 + Shipping £0.00 = £76.50.
Best price£76.50
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.