TH
The Beauty Store UK
More about this shop DKNY Be Tempted · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United Kingdom
£24.28Total price · £0.49 per ml
Total price including shipping to the United Kingdom.
TH
The Beauty Store UK
More about this shop DKNY Be Tempted · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United Kingdom
£24.28Total price · £0.49 per ml
FR
FragranceShop.com
DKNY Be Tempted · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
£30.12Total price · £0.60 per ml
We do not have solid information on the notes of Be Tempted, so that point stays open here. As an Eau de Parfum it belongs to the more concentrated category, carrying more fragrance oil than a toilette version and lasting correspondingly longer. We stock it in 30, 50 and 100 ml.
Between the small and large bottle there is often more going on than the obvious number on the label suggests. Only the price per ml, worked out with shipping included, shows the real ratio.
Looks like you're in Canada?