FS
FragranceShop.com
Dolce&Gabbana Intenso · Eau de Parfum · 125 ml
Shipping from the United States
£58.79Total price · £0.47 per ml
Home › Herren › Dolce&Gabbana › Intenso
The lowest total price for Dolce&Gabbana Intenso 125 ml to the United Kingdom is £58.79 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).
All offers
Total price including shipping to the United Kingdom.
FS
FragranceShop.com
Dolce&Gabbana Intenso · Eau de Parfum · 125 ml
Shipping from the United States
£58.79Total price · £0.47 per ml
BS
The Beauty Store UK
More about this shop Dolce&Gabbana Intenso · Eau de Parfum · 125 ml
Shipping from the United Kingdom
£60.00Total price · £0.48 per ml
About Dolce&Gabbana Intenso
Intenso is listed as a woody, aromatic men's fragrance with an intense character. The name fits: as an Eau de Parfum it carries noticeably more fragrance oil than a lighter Eau de Toilette, which explains the long wear and the present trail. We carry it in 75, 125 and 200 ml, generous sizes throughout.
With bottles this large, doing the maths matters twice as much: a low price per ml shows up more clearly here than it would on a small 30 ml bottle.