TH
The Beauty Store UK
More about this shop Gucci Bloom · Eau de Parfum · 30 ml
Shipping from the United Kingdom
£45.10Total price · £1.50 per ml
Total price including shipping to the United Kingdom.
TH
The Beauty Store UK
More about this shop Gucci Bloom · Eau de Parfum · 30 ml
Shipping from the United Kingdom
£45.10Total price · £1.50 per ml
FR
FragranceShop.com
Gucci Bloom · Eau de Parfum · 30 ml
Shipping from the United States
£45.97Total price · £1.53 per ml
Gucci Bloom Eau de Parfum is classed as floral and reads as classic overall, carried by tuberose and jasmine as the central floral notes. The Eau de Parfum concentration gives it noticeably more staying power on skin than an Eau de Toilette would. According to the data it is aimed at women, and it comes in 30, 50 and 100 ml.
The per-milliliter price is the most telling figure, since it makes different bottle sizes comparable, which matters with three sizes to pick from here.
Looks like you're in Denmark?