TH
The Beauty Store UK
More about this shop Guess Uomo · Eau de Toilette · 100 ml
Shipping from the United Kingdom
£25.76Total price · £0.26 per ml
Total price including shipping to the United Kingdom.
TH
The Beauty Store UK
More about this shop Guess Uomo · Eau de Toilette · 100 ml
Shipping from the United Kingdom
£25.76Total price · £0.26 per ml
FR
FragranceShop.com
Guess Uomo · Eau de Toilette · 100 ml
Shipping from the United States
£32.38Total price · £0.32 per ml
There's no reliable information on the notes in Guess Uomo, so we're deliberately avoiding guesswork here. As an Eau de Toilette, the concentration sits in the moderate range, lighter than an Eau de Parfum and well suited to everyday use. An Eau de Toilette typically contains around 5 to 15 percent fragrance oil, enough for a few hours of wear. The fragrance comes in 30, 50 and 100 ml.
A larger bottle usually brings a noticeable saving per milliliter, worth a second look.
Looks like you're in Luxembourg?