FR
FragranceShop.com
Hermès Un Jardin sur la Lagune · Eau de Toilette · 50 ml
Shipping from the United States
£46.72Total price · £0.93 per ml
Home › Hermès › Un Jardin sur la Lagune
Total price including shipping to the United Kingdom.
FR
FragranceShop.com
Hermès Un Jardin sur la Lagune · Eau de Toilette · 50 ml
Shipping from the United States
£46.72Total price · £0.93 per ml
TH
The Beauty Store UK
More about this shop Hermès Un Jardin sur la Lagune · Eau de Toilette · 50 ml
Shipping from the United Kingdom
£54.04Total price · £1.08 per ml
Un Jardin sur la Lagune is a floral-woody Eau de Toilette, built around luminous magnolia, enveloping clerodendrum and sensual Madonna lily as its central notes. As an Eau de Toilette, the concentration stays moderate, usually 5 to 15 percent fragrance oil. The smallest size suits trying it out, the largest suits everyday use. It comes in 30, 50 and 100 ml.
Choosing the larger size often pays off once you look at the price per milliliter.