Blue
Eau de Toilette · 30 · 60 · 100 ml
from 55,66 €
Cherry
Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from 61,20 €
Dreams
Eau de Parfum · 30 · 60 · 90 ml
from 57,25 €
Dreams Moonlight
Eau de Parfum · 30 · 60 · 90 ml
from 57,25 €
Dreams Sunset Perfume
Eau de Parfum · 60 · 90 ml
from 74,44 €
Floral
Eau de Parfum · 30 · 50 · 90 · 150 ml
from 57,25 €
Floral Blush
Eau de Parfum · 30 · 50 ml
from 55,66 €
Gold
Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from 61,20 €
Green
Eau de Toilette · 60 · 100 ml
from 62,52 €
Love
Eau de Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from 57,25 €
Man Platinum
Eau de Parfum · 100 ml
from 78,77 €
New York
Eau de Toilette · 30 · 60 · 90 ml
from 62,52 €
New York Perfume
Eau de Toilette · 50 ml
from 67,95 €
Open Road
Eau de Toilette · 30 · 60 · 100 ml
from 54,08 €
Platinum
Eau de Parfum · 60 · 200 ml
from 71,19 €
Poppy Perfume
Eau de Parfum · 100 ml
from 73,36 €
Pure Platinum
Parfum · 30 · 60 · 100 ml
from 63,58 €
Signature Perfume
Eau de Parfum · 100 ml
from 71,19 €
Wild Rose
Eau de Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from 57,25 €
Women
Eau de Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from 55,66 €
Beauty from Coach
Searching for a Coach fragrance in your country usually turns up Floral or Wild Rose first, two of the better known names from the American leather goods and fashion brand. We also list Open Road and Gold, most of them as eau de parfum, with some as parfum or eau de toilette, in sizes from 30 to 100 ml.
The range leans toward women's fragrances but includes some for men too. Since shops outside the EU are often calculated with an estimated import tax, it is worth checking the price per millilitre before you buy, which we show side by side for every Coach fragrance.
Overview: cheapest size per fragrance from Coach+
Coach: 5 fragrances with at least 2 shops delivering to Ireland, cheapest total price from 55,66 €, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| Blue Eau de Toilette | 30 ml | 55,66 € | 1,86 € per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Dreams Eau de Parfum | 30 ml | 57,25 € | 1,91 € per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Green Eau de Toilette | 60 ml | approx. 62,52 € | 1,04 € per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Platinum Eau de Parfum | 60 ml | approx. 71,19 € | 1,19 € per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Women Eau de Parfum | 30 ml | 55,66 € | 1,86 € per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Cherry Parfum | 30 ml | 61,20 € | 2,04 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Dreams Moonlight Eau de Parfum | 30 ml | 57,25 € | 1,91 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Dreams Sunset Perfume Eau de Parfum | 60 ml | approx. 74,44 € | 1,24 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Floral Eau de Parfum | 30 ml | 57,25 € | 1,91 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Floral Blush Eau de Parfum | 30 ml | 55,66 € | 1,86 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Gold Parfum | 30 ml | 61,20 € | 2,04 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Love Eau de Parfum | 30 ml | 57,25 € | 1,91 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Man Platinum Eau de Parfum | 100 ml | approx. 78,77 € | 0,79 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| New York Eau de Toilette | 30 ml | approx. 62,52 € | 2,08 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| New York Perfume Eau de Toilette | 50 ml | approx. 67,95 € | 1,36 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Open Road Eau de Toilette | 30 ml | 54,08 € | 1,80 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Poppy Perfume Eau de Parfum | 100 ml | approx. 73,36 € | 0,73 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Pure Platinum Parfum | 30 ml | 63,58 € | 2,12 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Signature Perfume Eau de Parfum | 100 ml | approx. 71,19 € | 0,71 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Wild Rose Eau de Parfum | 30 ml | 57,25 € | 1,91 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
