A Girl In Capri Perfume
Eau de Toilette · 90 ml
from 58,19 €
Arpège
Eau de Parfum · 100 ml
from 59,27 €
Jeanne Blossom
Eau de Toilette · 100 ml
from 53,86 €
Jeanne Perfume
Eau de Parfum · 50 · 100 ml
from 56,03 €
LHomme
Eau de Toilette · 100 ml
from 56,03 €
Marry Me Perfume
Eau de Parfum · 75 ml
from 58,19 €
Me Perfume
Eau de Parfum · 30 · 50 ml
from 51,70 €
Mon Éclat d'Arpège
Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml
from 57,25 €
Rumeur 2 Rose Perfume
Eau de Parfum · 100 ml
from 57,11 €
Éclat d'Arpège
Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml
from 54,94 €
Éclat d'Arpège Sheer
Eau de Toilette · 50 · 100 ml
from 60,36 €
Éclat d´Arpège White Tea
Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml
from 57,25 €
Beauty from Lanvin
Éclat d'Arpège is almost a small family of its own within Lanvin: our database lists the original version, the Mon Éclat d'Arpège and further variants of it. Alongside those you will find Jeanne Blossom and the Oxygene Homme. Lanvin is a French fashion house with a long tradition. Most of the fragrances are listed as Eau de Parfum, some as Eau de Toilette, in bottle sizes from 30 to 100 ml.
How the comparison helps
Since the final price including shipping differs from country to country, the comparison shows you where the same bottle costs the least.
Overview: cheapest size per fragrance from Lanvin+
Lanvin: 3 fragrances with at least 2 shops delivering to Ireland, cheapest total price from 54,94 €, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| Arpège Eau de Parfum | 100 ml | approx. 59,27 € | 0,59 € per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Éclat d'Arpège Eau de Parfum | 30 ml | approx. 54,94 € | 1,83 € per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Éclat d'Arpège Sheer Eau de Toilette | 100 ml | approx. 60,36 € | 0,60 € per ml | FragranceShop | 2 shops |
| A Girl In Capri Perfume Eau de Toilette | 90 ml | approx. 58,19 € | 0,65 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Jeanne Blossom Eau de Toilette | 100 ml | approx. 53,86 € | 0,54 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Jeanne Perfume Eau de Parfum | 50 ml | approx. 56,03 € | 1,12 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| LHomme Eau de Toilette | 100 ml | approx. 56,03 € | 0,56 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Marry Me Perfume Eau de Parfum | 75 ml | approx. 58,19 € | 0,78 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Me Perfume Eau de Parfum | 30 ml | approx. 51,70 € | 1,72 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Mon Éclat d'Arpège Eau de Parfum | 30 ml | 57,25 € | 1,91 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Rumeur 2 Rose Perfume Eau de Parfum | 100 ml | approx. 57,11 € | 0,57 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Éclat d´Arpège White Tea Eau de Parfum | 30 ml | 57,25 € | 1,91 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
