Roma Uomo Green Swing is one of the fragrances that keeps bringing people back to Laura Biagiotti, an Italian fashion house known for fresh, wearable scents. Our listings also include Roma Uomo itself, Laura, Forever and Roma Fiori Bianchi, alongside other perfumes currently carried under the brand.
Most bottles are eau de toilette, with a smaller share offered as eau de parfum, in sizes ranging from a compact 30 ml up to a generous 200 ml. Some of the listed scents are made specifically for women.
Why the comparison is worth it
perfumeprices.info shows you which store in which country currently sells the same bottle for less, shipping to your country already factored in, so you compare the real total cost rather than a headline price.
Cheapest size per fragrance from Laura Biagiotti
Laura Biagiotti: 3 fragrances with at least 2 shops delivering to Ireland, cheapest estimated total price from 54,50 €, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Estimated total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| Laura Eau de Toilette | 30 ml | 54,50 € | 1,82 € per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Roma Eau de Toilette | 30 ml | 61,09 € | 2,04 € per ml | Beautywelt | 2 shops |
| Romamor Uomo Eau de Toilette | 75 ml | approx. 56,03 € | 0,75 € per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Aqve Romane Ambrosia Aurea Eau de Toilette | 100 ml | 80,58 € | 0,81 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Aqve Romane Divinum Ficus Eau de Toilette | 100 ml | 80,58 € | 0,81 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Aqve Romane Rubus Maris Eau de Toilette | 100 ml | 80,58 € | 0,81 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Aqve Romane Uva Dulcis Eau de Toilette | 100 ml | 80,58 € | 0,81 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Forever Eau de Parfum | 30 ml | 63,27 € | 2,11 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Forever Touche d'Argent Eau de Parfum | 30 ml | 63,27 € | 2,11 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Gold Eau de Parfum | 30 ml | 63,27 € | 2,11 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Laura Tender Eau de Toilette | 50 ml | 65,48 € | 1,31 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Roma Fiori Bianchi Eau de Toilette | 30 ml | 61,09 € | 2,04 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Roma Passione Perfume Eau de Toilette | 50 ml | approx. 50,62 € | 1,01 € per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Roma Rosa Eau de Toilette | 30 ml | 55,96 € | 1,87 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Roma Uomo Eau de Toilette | 30 ml | 61,09 € | 2,04 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Roma Uomo Green Swing Eau de Toilette | 30 ml | 61,09 € | 2,04 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Roma Uomo Nero Estremo Intense Eau de Parfum | 30 ml | 67,67 € | 2,26 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
| Romamor Donna Eau de Toilette | 30 ml | 57,42 € | 1,91 € per ml | Beautywelt | 1 shop |
Aqve Romane Ambrosia Aurea
Eau de Toilette · 100 ml
from 80,58 €
Aqve Romane Divinum Ficus
Eau de Toilette · 100 ml
from 80,58 €
Aqve Romane Rubus Maris
Eau de Toilette · 100 ml
from 80,58 €
Aqve Romane Uva Dulcis
Eau de Toilette · 100 ml
from 80,58 €
Forever
Eau de Parfum · 30 · 60 · 100 ml
from 63,27 €
Forever Touche d'Argent
Eau de Parfum · 30 · 60 ml
from 63,27 €
Gold
Eau de Parfum · 30 · 60 · 100 ml
from 63,27 €
Laura
Eau de Toilette · 30 · 50 · 75 ml
from 54,50 €
Laura Tender
Eau de Toilette · 50 ml
from 65,48 €
Roma
Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 ml
from 61,09 €
Roma Fiori Bianchi
Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 ml
from 61,09 €
Roma Passione Perfume
Eau de Toilette · 50 · 100 ml
from 50,62 €
Roma Rosa
Eau de Toilette · 30 · 50 ml
from 55,96 €
Roma Uomo
Eau de Toilette · 30 · 75 · 125 ml
from 61,09 €
Roma Uomo Green Swing
Eau de Toilette · 30 · 75 · 125 · 200 ml
from 61,09 €
Roma Uomo Nero Estremo Intense
Eau de Parfum · 30 · 75 · 125 ml
from 67,67 €
Romamor Donna
Eau de Toilette · 30 ml
from 57,42 €
Romamor Uomo
Eau de Toilette · 30 · 75 ml
from 56,03 €
Beauty from Laura Biagiotti
Bodylotion
150 ml
from 31,61 €
Laura Shower Gel - Duschgel
150 ml
from 31,61 €
Roma Body Lotion - Körperlotion
150 ml
from 31,61 €
Roma Shower Gel - Duschgel
150 ml
from 31,61 €
Roma Uomo Nero Estremo Deo Stick
75 ml
from 38,94 €
Roma Uomo Nero Estremo Shower Gel
200 ml
from 31,61 €
Roma Uomo Shower Gel - Duschgel
200 ml
from 31,61 €