perfumeprices

Home › All brands › TED LAPIDUS

TED LAPIDUS

33 fragrances

TED LAPIDUS Altamir 125 ml Altamir Eau de Toilette · 125 ml from 86,93 €1 shopCashback TED LAPIDUS BlackSoul 30 · 50 · 100 ml BlackSoul Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 ml from 59,78 €1 shopCashback TED LAPIDUS Blacksoul Imperial 100 ml Blacksoul Imperial Eau de Toilette · 100 ml from 91,90 €1 shopCashback TED LAPIDUS Homme Cool Night 100 ml Homme Cool Night Eau de Parfum · 100 ml from 89,40 €1 shopCashback TED LAPIDUS Homme Gold Extreme 100 ml Homme Gold Extreme Eau de Toilette · 100 ml from 89,40 €1 shopCashback TED LAPIDUS L'Homme 100 ml L'Homme Eau de Toilette · 100 ml from 108,90 €1 shopCashback TED LAPIDUS La Femme 100 ml La Femme Eau de Toilette · 100 ml from 108,90 €1 shopCashback TED LAPIDUS Noir Onyx Intense 125 ml Noir Onyx Intense Eau de Parfum · 125 ml from 86,93 €1 shopCashback TED LAPIDUS Orissima 50 · 100 ml Orissima Eau de Parfum · 50 · 100 ml from 53,86 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Orissima Divine 100 ml Orissima Divine Eau de Parfum · 100 ml from 89,40 €1 shopCashback TED LAPIDUS Poker Face 30 · 50 · 100 ml Poker Face Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 ml from 65,03 €1 shopCashback TED LAPIDUS Pour Homme 30 · 100 · 200 ml Pour Homme Eau de Toilette · 30 · 100 · 200 ml from 50,62 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Rumba 100 ml Rumba Eau de Toilette · 100 ml from 49,53 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Rumba Passion 100 ml Rumba Passion Eau de Toilette · 100 ml from 101,03 €1 shopCashback TED LAPIDUS Stories Divine Passion 100 ml Stories Divine Passion Eau de Toilette · 100 ml from 48,45 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Stories Seduction Vibe 100 ml Stories Seduction Vibe Eau de Toilette · 100 ml from 56,03 €1 shopCashback TED LAPIDUS Stories Sensual Hero 100 ml Stories Sensual Hero Eau de Toilette · 100 ml from 48,45 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Stories Sexy Muse 100 ml Stories Sexy Muse Eau de Toilette · 100 ml from 48,45 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Stories Suave Skin 100 ml Stories Suave Skin Eau de Toilette · 100 ml from 48,45 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Stories Supreme Desire 100 ml Stories Supreme Desire Eau de Toilette · 100 ml from 48,45 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Stories Torrid Temp 100 ml Stories Torrid Temp Eau de Toilette · 100 ml from 48,45 €2 shopsCashback TED LAPIDUS Stories Wild Attraction 100 ml Stories Wild Attraction Eau de Toilette · 100 ml from 56,03 €1 shopCashback TED LAPIDUS Tl Intenso 100 ml Tl Intenso Eau de Toilette · 100 ml from 89,89 €1 shopCashback TED LAPIDUS Tl Pour Lui 100 ml Tl Pour Lui Eau de Toilette · 100 ml from 87,90 €1 shopCashback TED LAPIDUS Woman 100 ml Woman Eau de Toilette · 100 ml from 101,03 €1 shopCashback

Beauty from TED LAPIDUS

Ted Lapidus started out as a French fashion house, and its name lives on in a solid range of fragrances we list here, including Pour Homme, BlackSoul, Poker Face and the classic L'Homme.

Most bottles come as Eau de Toilette, with a smaller share as Eau de Parfum, in sizes from a compact 30 ml up to a large 200 ml bottle. The lineup leans toward men's scents, though a few women's fragrances are listed too.

Why comparing pays off

Because the same bottle can cost quite differently depending on the shop and country, it is worth checking the price per millilitre before you decide on a size, so you know you are getting the better deal.

Overview: cheapest size per fragrance from TED LAPIDUS+

TED LAPIDUS: 9 fragrances with at least 2 shops delivering to Ireland, cheapest total price from 48,45 €, as of 30.09.2026.

Fragrance Size Total price Price per ml Cheapest shop Shops
Orissima Eau de Parfum 100 ml approx. 53,86 € 0,54 € per ml FragranceShop 2 shops
Pour Homme Eau de Toilette 100 ml approx. 50,62 € 0,51 € per ml FragranceShop 2 shops
Rumba Eau de Toilette 100 ml approx. 49,53 € 0,50 € per ml FragranceShop 2 shops
Stories Divine Passion Eau de Toilette 100 ml approx. 48,45 € 0,48 € per ml FragranceShop 2 shops
Stories Sensual Hero Eau de Toilette 100 ml approx. 48,45 € 0,48 € per ml FragranceShop 2 shops
Stories Sexy Muse Eau de Toilette 100 ml approx. 48,45 € 0,48 € per ml FragranceShop 2 shops
Stories Suave Skin Eau de Toilette 100 ml approx. 48,45 € 0,48 € per ml FragranceShop 2 shops
Stories Supreme Desire Eau de Toilette 100 ml approx. 48,45 € 0,48 € per ml FragranceShop 2 shops
Stories Torrid Temp Eau de Toilette 100 ml approx. 48,45 € 0,48 € per ml FragranceShop 2 shops
Altamir Eau de Toilette 125 ml 86,93 € 0,70 € per ml Beautywelt 1 shop
BlackSoul Eau de Toilette 30 ml 59,78 € 1,99 € per ml Beautywelt 1 shop
Blacksoul Imperial Eau de Toilette 100 ml 91,90 € 0,92 € per ml Beautywelt 1 shop
Homme Cool Night Eau de Parfum 100 ml 89,40 € 0,89 € per ml Beautywelt 1 shop
Homme Gold Extreme Eau de Toilette 100 ml 89,40 € 0,89 € per ml Beautywelt 1 shop
L'Homme Eau de Toilette 100 ml 108,90 € 1,09 € per ml Beautywelt 1 shop
La Femme Eau de Toilette 100 ml 108,90 € 1,09 € per ml Beautywelt 1 shop
Noir Onyx Intense Eau de Parfum 125 ml 86,93 € 0,70 € per ml Beautywelt 1 shop
Orissima Divine Eau de Parfum 100 ml 89,40 € 0,89 € per ml Beautywelt 1 shop
Poker Face Eau de Toilette 30 ml 65,03 € 2,17 € per ml Beautywelt 1 shop
Rumba Passion Eau de Toilette 100 ml 101,03 € 1,01 € per ml Beautywelt 1 shop
Stories Seduction Vibe Eau de Toilette 100 ml 56,03 € 0,56 € per ml Beautywelt 1 shop
Stories Wild Attraction Eau de Toilette 100 ml 56,03 € 0,56 € per ml Beautywelt 1 shop
Tl Intenso Eau de Toilette 100 ml 89,89 € 0,90 € per ml Beautywelt 1 shop
Tl Pour Lui Eau de Toilette 100 ml 87,90 € 0,88 € per ml Beautywelt 1 shop
Woman Eau de Toilette 100 ml 101,03 € 1,01 € per ml Beautywelt 1 shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.