FR
FragranceShop.com
Bvlgari Man Glacial Essence · Eau de Parfum · 100 ml
Shipping from the United States
approx. 98,46 €Total price · 0,98 € per ml
Home › Herren › Bvlgari › Man Glacial Essence
Total price including shipping to Ireland.
FR
FragranceShop.com
Bvlgari Man Glacial Essence · Eau de Parfum · 100 ml
Shipping from the United States
approx. 98,46 €Total price · 0,98 € per ml
Beautywelt DACH
More about this shop Bvlgari Man Glacial Essence · Eau de Parfum · 100 ml
Shipping from Germany
159,89 €Total price · 1,60 € per ml
Bvlgari Man Glacial Essence is a woody-aromatic fragrance for men with a notably fresh, crisp feel, opening with juniper berries, ginger and geranium, moving through sandalwood, iris concrete and artemisia at the heart, and settling on Alaskan cedarwood, clearwood and musk. As an Eau de Parfum it holds more concentration than an Eau de Toilette while still reading cool and airy. We stock it in 60 and 100 ml, and with only two sizes to weigh up, comparing the price per millilitre is a quick way to see which one actually costs less once shipping is added.
Looks like you're in Belgium?