FS
FragranceShop.com
Jean Paul Gaultier Scandal Le · Eau de Parfum · 75 ml
Shipping from the United States
132,48 €Total price · 1,77 € per ml
Home › Damen › Jean Paul Gaultier › Scandal Le
The lowest total price for Jean Paul Gaultier Scandal Le 75 ml to Ireland is 132,48 € at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).
Total price including shipping to Ireland.
FS
FragranceShop.com
Jean Paul Gaultier Scandal Le · Eau de Parfum · 75 ml
Shipping from the United States
132,48 €Total price · 1,77 € per ml
Beautywelt DACH
More about this shop Jean Paul Gaultier Scandal Le · Eau de Parfum · 75 ml
Shipping from Germany
141,01 €Total price · 1,88 € per ml
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Ireland.
Chloé Nomade Jasmin NaturelEau de Parfum · 75 ml
75 % shared notes
96,74 €
Calvin Klein Euphoria Elixir BoldEau de Parfum · 100 ml
60 % shared notes
121,14 €
Davidoff Cool ElixirParfum · 100 ml
60 % shared notes
106,24 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
Salted caramel in the heart is the standout note of Scandal Le, framed by jasmine up top and vanilla in the base, a floral amber fragrance. Being classed as an Eau de Parfum gives it noticeably more intensity and staying power than a lighter Eau de Toilette. It is available in 30, 50 and 75 ml, and the data lists it as a fragrance for women.
With three sizes on offer, it is worth working out the price per millilitre before settling on a bottle.
Looks like you're in Hungary?