Musk has been the signature of Alyssa Ashley for decades, and that shows across our range. Alongside the plain Musk and White Musk, we also carry Vanilla and the Ambre Marine variation, plus several more scents from the same musk family.
Most bottles are listed as eau de parfum, with a smaller share as eau de toilette or eau de cologne, and a few as parfum. Sizes go from small 30 ml bottles up to large 200 ml ones, useful whether you want to try a scent first or are stocking up on a favourite.
Because the price for the same bottle can vary a lot between shops and countries, it is worth comparing the price per millilitre before you buy.
Cheapest size per fragrance from Alyssa Ashley
Alyssa Ashley: 2 fragrances with at least 2 shops delivering to the United States, cheapest total price from $22.90, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| Musk Eau de Toilette | 200 ml | $30.90 | $0.15 per ml | FragranceShop | 2 shops |
| White Musk Eau de Toilette | 100 ml | $22.90 | $0.23 per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Musk Eau de Cologne | 100 ml | $20.89 | $0.21 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Musk Perfume Eau de Toilette | 50 ml | $19.89 | $0.40 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| White Musk Eau de Parfum | 100 ml | $31.90 | $0.32 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| White Musk Perfume - Unboxed Eau de Toilette | 50 ml | $14.90 | $0.30 per ml | FragranceShop | 1 shop |
Musk
Eau de Cologne · 100 ml
from $20.89
Musk
Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 · 200 ml
from $30.90
Musk Perfume
Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 ml
from $19.89
White Musk
Eau de Parfum · 30 · 50 · 100 ml
from $31.90
White Musk
Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 ml
from $22.90
White Musk Perfume - Unboxed
Eau de Toilette · 50 ml
from $14.90