Searching for a Coach fragrance in your country usually turns up Floral or Wild Rose first, two of the better known names from the American leather goods and fashion brand. We also list Open Road and Gold, most of them as eau de parfum, with some as parfum or eau de toilette, in sizes from 30 to 100 ml.
The range leans toward women's fragrances but includes some for men too. Since shops outside the EU are often calculated with an estimated import tax, it is worth checking the price per millilitre before you buy, which we show side by side for every Coach fragrance.
Cheapest size per fragrance from Coach
Coach: 15 fragrances with at least 2 shops delivering to the United States, cheapest estimated total price from $33.89, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Estimated total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| Dreams Eau de Parfum | 30 ml | $36.90 | $1.23 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Dreams Moonlight Eau de Parfum | 90 ml | $51.90 | $0.58 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Dreams Sunset Perfume Eau de Parfum | 60 ml | $46.90 | $0.78 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Green Eau de Toilette | 60 ml | $35.89 | $0.60 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Love Eau de Parfum | 90 ml | $53.90 | $0.60 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| New York Eau de Toilette | 30 ml | $35.89 | $1.20 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| New York Perfume Eau de Toilette | 50 ml | $40.90 | $0.82 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Platinum Eau de Parfum | 60 ml | $43.90 | $0.73 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Poppy Perfume Eau de Parfum | 100 ml | $45.90 | $0.46 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Wild Rose Eau de Parfum | 50 ml | $45.90 | $0.92 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Cherry Parfum | 90 ml | $133.95 | $1.49 per ml | Perfumania | 2 shops |
| Floral Eau de Parfum | 30 ml | $65.90 | $2.20 per ml | Perfumania | 2 shops |
| Floral Blush Eau de Parfum | 30 ml | $56.90 | $1.90 per ml | Perfumania | 2 shops |
| Open Road Eau de Toilette | 100 ml | $33.89 | $0.34 per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Signature Perfume Eau de Parfum | 100 ml | $43.90 | $0.44 per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Blue Eau de Toilette | 30 ml | $36.90 | $1.23 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Man Platinum Eau de Parfum | 100 ml | $50.89 | $0.51 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Pure Platinum Parfum | 100 ml | $130.99 | $1.31 per ml | The Fragrance Outlet | 1 shop |
| Women Eau de Parfum | 30 ml | $33.89 | $1.13 per ml | FragranceShop | 1 shop |
Blue
Eau de Toilette · 30 · 60 · 100 ml
from $36.90
Cherry
Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from $133.95
Dreams
Eau de Parfum · 30 · 60 · 90 ml
from $36.90
Dreams Moonlight
Eau de Parfum · 30 · 60 · 90 ml
from $51.90
Dreams Sunset Perfume
Eau de Parfum · 60 · 90 ml
from $46.90
Floral
Eau de Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from $65.90
Floral Blush
Eau de Parfum · 30 · 50 ml
from $56.90
Green
Eau de Toilette · 60 · 100 ml
from $35.89
Love
Eau de Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from $53.90
Man Platinum
Eau de Parfum · 100 ml
from $50.89
New York
Eau de Toilette · 30 · 60 · 90 ml
from $35.89
New York Perfume
Eau de Toilette · 50 ml
from $40.90
Open Road
Eau de Toilette · 30 · 60 · 100 ml
from $33.89
Platinum
Eau de Parfum · 60 ml
from $43.90
Poppy Perfume
Eau de Parfum · 100 ml
from $45.90
Pure Platinum
Parfum · 30 · 60 · 100 ml
from $130.99
Signature Perfume
Eau de Parfum · 100 ml
from $43.90
Wild Rose
Eau de Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from $45.90
Women
Eau de Parfum · 30 · 50 · 90 ml
from $33.89