Seductive Perfume - Fragrance Mist
Parfum · 200 ml
from $16.90
Seductive Red
Eau de Toilette · 75 · 100 ml
from $28.90
Sexy Skin Metallique Champagne Fragrance Mist
Parfum · 200 ml
from $17.90
Sexy Skin Metallique Martini Fragrance Mist
Parfum · 200 ml
from $17.90
Sexy Skin Metallique Mojito Fragrance Mist
Parfum · 200 ml
from $17.90
Sexy Skin Metallique Rosé Fragrance Mist
Parfum · 200 ml
from $17.90
Sexy Skin Solar Warmth Perfume - Fragrance Mist
Parfum · 200 ml
from $16.90
Sexy Skin Tropical Breeze Fragrance Mist
Parfum · 200 ml
from $16.90
Sexy Skin Wild Flower Fragrance Mist
Parfum · 200 ml
from $16.90
Uomo
Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 ml
from $30.90
Uomo Acqua
Eau de Toilette · 30 · 50 · 100 ml
from $31.90
Looking for a fragrance that will not blow the whole budget? Guess, the American fashion brand, tends to sit in the more affordable segment, and that shows in how wide its range is. We stock Iconic and the men's line Uomo, along with Seductive Dream and Bella Vita Rosa Woman.
Eau de toilette is slightly ahead among the concentrations, with eau de parfum and other variants making up roughly equal shares. Both women's and men's fragrances are part of the lineup, with sizes from 30 ml up to large 200 ml bottles.
Because prices for entry level fragrances often swing quite a bit between countries, checking the final price including shipping really pays off here.
Overview: cheapest size per fragrance from Guess+
Guess: 8 fragrances with at least 2 shops delivering to the United States, cheapest total price from $22.90, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| 1981 Indigo Perfume Eau de Toilette | 100 ml | $26.90 | $0.27 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Dare Eau de Toilette | 100 ml | $25.90 | $0.26 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Girl Perfume Eau de Toilette | 50 ml | $22.90 | $0.46 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Gold Perfume Eau de Parfum | 75 ml | $28.90 | $0.39 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Night Eau de Toilette | 100 ml | $25.90 | $0.26 per ml | FragranceShop | 3 shops |
| Gold Perfume Eau de Toilette | 75 ml | $27.90 | $0.37 per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Seductive Homme Noir Eau de Toilette | 100 ml | $27.90 | $0.28 per ml | FragranceShop | 2 shops |
| Seductive Perfume Eau de Toilette | 75 ml | $46.95 | $0.63 per ml | Perfumania | 2 shops |
| 1981 Eau de Toilette | 100 ml | $26.90 | $0.27 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| 1981 Los Angeles Perfume Eau de Toilette | 100 ml | $26.90 | $0.27 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| 1981 Perfume Eau de Toilette | 100 ml | $27.90 | $0.28 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| 1981 Perfume - Fragrance Mist Parfum | 200 ml | $16.90 | $0.08 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Amore Capri Perfume for Unisex Eau de Toilette | 100 ml | $28.90 | $0.29 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Amore Portofino Perfume for Unisex Eau de Toilette | 100 ml | $28.90 | $0.29 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Amore Roma Perfume for Unisex Eau de Toilette | 100 ml | $28.90 | $0.29 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Amore Venezia Perfume for Unisex Eau de Toilette | 100 ml | $28.90 | $0.29 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Bella Vita Eau de Parfum | 100 ml | $52.28 | $0.52 per ml | eCosmetics | 1 shop |
| Bella Vita Perfume - Fragrance Mist Parfum | 200 ml | $17.90 | $0.09 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| by Marciano Eau de Parfum | 100 ml | $26.90 | $0.27 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Dare Homme Eau de Toilette | 100 ml | $25.90 | $0.26 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Double Dare Perfume Eau de Toilette | 50 ml | $22.90 | $0.46 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Effect Eau de Toilette | 100 ml | $24.90 | $0.25 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Forever Eau de Toilette | 75 ml | $28.90 | $0.39 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Forever Perfume Eau de Parfum | 75 ml | $28.90 | $0.39 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Girl Eau de Toilette | 100 ml | $41.58 | $0.42 per ml | eCosmetics | 1 shop |
| Girl Belle Perfume Eau de Toilette | 50 ml | $23.90 | $0.48 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Girl Belle Perfume - Fragrance Mist Parfum | 200 ml | $16.90 | $0.08 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Gold Eau de Parfum | 75 ml | $37.99 | $0.51 per ml | eCosmetics | 1 shop |
| Ibiza Radiant Shimmer Perfume - Fragrance Mist Parfum | 200 ml | $16.90 | $0.08 per ml | FragranceShop | 1 shop |
| Love Nirvana Dream Fragrance Mist Parfum | 200 ml | $16.90 | $0.08 per ml | FragranceShop | 1 shop |
More fragrances from this brand in the list below.