perfumeprices

Home › Herren › Armaf › Odyssey Homme White Edition

The lowest total price for Armaf Odyssey Homme White Edition 100 ml (3.4 oz) to the United States is $28.90 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Armaf Odyssey Homme White Edition

Armaf

Odyssey Homme White Edition

Eau de Parfum · Herren

Concentration
Size
200 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Armaf Odyssey Homme White Edition · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $28.90Total price · $0.29 per ml
Price$20.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.52
Perfumania.com Armaf Odyssey Homme White Edition · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $30.90Total price · $0.31 per ml
Price$23.95
Shipping$6.95
Cashback via Coin7 approx.−$0.48
Everything about Armaf Odyssey Homme White Edition+

Price & buying

How much is Armaf Odyssey Homme White Edition 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $28.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $20.95 + Shipping $7.95 = $28.90. We compared 2 offers (as of 29.09.2026).
Where is Armaf Odyssey Homme White Edition 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $28.90. The most expensive offer is $30.90, so you save $2.00 or 6.5 % (calculation: ($30.90 − $28.90) / $30.90, as of 29.09.2026).
Which size of Armaf Odyssey Homme White Edition Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 200 ml (6.8 oz). Total price divided by ml: 100 ml (3.4 oz): $0.29 per ml · 200 ml (6.8 oz): $0.21 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Armaf Odyssey Homme White Edition worth it?+
Yes. 200 ml cost $0.21 per ml, 100 ml cost $0.29 per ml. The big bottle is 27.5 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Armaf Odyssey Homme White Edition 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $20.95 that is approx. $0.52. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Armaf Odyssey Homme White Edition 100 ml (3.4 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Armaf Odyssey Homme White Edition a women's or men's fragrance?+
Shops list Armaf Odyssey Homme White Edition as a men's fragrance.
Which sizes of Armaf Odyssey Homme White Edition are there?+
Sizes: 100 ml (3.4 oz), 200 ml (6.8 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Armaf Odyssey Homme White Edition 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Armaf Odyssey Homme White Edition 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $20.95 + Shipping $7.95 = $28.90.
Best price$28.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.