perfumeprices

Home › Herren › Cuba › Vip

The lowest total price for Cuba Vip 30 ml (1.0 oz) to the United States is $12.90 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Cuba Vip

Cuba

Vip

Eau de Toilette · Herren

Concentration
Size

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Cuba Vip · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $12.90Total price · $0.43 per ml
Price$4.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.12
The Fragrance Outlet Cuba Vip · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $13.50Total price · $0.45 per ml
Price$6.00
Shipping$7.51
Cashback via Coin7 approx.−$0.12
Perfumania.com Cuba Vip · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $14.94Total price · $0.50 per ml
Price$7.99
Shipping$6.95
Cashback via Coin7 approx.−$0.16
Everything about Cuba Vip+

Price & buying

How much is Cuba Vip 30 ml (1.0 oz) to the United States?+
From $12.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $4.95 + Shipping $7.95 = $12.90. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Cuba Vip 30 ml (1.0 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $12.90. The most expensive offer is $14.94, so you save $2.04 or 13.7 % (calculation: ($14.94 − $12.90) / $14.94, as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Cuba Vip 30 ml (1.0 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $4.95 that is approx. $0.12. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Cuba Vip 30 ml (1.0 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Cuba Vip a women's or men's fragrance?+
Shops list Cuba Vip as a men's fragrance.
Which sizes of Cuba Vip are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Cuba Vip 30 ml (1.0 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), The Fragrance Outlet (United States), Perfumania.com (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Cuba Vip 30 ml (1.0 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 6:55 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $4.95 + Shipping $7.95 = $12.90.
Best price$12.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.