perfumeprices

Home › Herren › Davidoff › Hot Water

The lowest total price for Davidoff Hot Water 100 ml (3.4 oz) to the United States is $26.90 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Davidoff Hot Water

Davidoff

Hot Water

Eau de Toilette · Herren

Concentration
Size
60 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Davidoff Hot Water · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $26.90Total price · $0.27 per ml
Price$18.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.48
Perfumania.com Davidoff Hot Water · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $34.78Total price · $0.35 per ml
Price$27.83
Shipping$6.95
Cashback via Coin7 approx.−$0.56
The Fragrance Outlet Davidoff Hot Water · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $57.49Total price · $0.57 per ml
Price$49.98
Shipping$7.51
Cashback via Coin7 approx.−$1.00
Everything about Davidoff Hot Water+

Price & buying

How much is Davidoff Hot Water 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $26.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $18.95 + Shipping $7.95 = $26.90. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Davidoff Hot Water 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $26.90. The most expensive offer is $57.49, so you save $30.59 or 53.2 % (calculation: ($57.49 − $26.90) / $57.49, as of 29.09.2026).
Which size of Davidoff Hot Water Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 60 ml (2.0 oz): $0.37 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.27 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Davidoff Hot Water worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.27 per ml, 60 ml cost $0.37 per ml. The big bottle is 26.3 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Davidoff Hot Water 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $18.95 that is approx. $0.48. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Davidoff Hot Water 100 ml (3.4 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Davidoff Hot Water a women's or men's fragrance?+
Shops list Davidoff Hot Water as a men's fragrance.
Which sizes of Davidoff Hot Water are there?+
Sizes: 60 ml (2.0 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Davidoff Hot Water 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Davidoff Hot Water 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $18.95 + Shipping $7.95 = $26.90.
Best price$26.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.