perfumeprices

Home › Herren › Diesel › Fuel for Life

The lowest total price for Diesel Fuel for Life 75 ml (2.5 oz) to the United States is $37.90 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Diesel Fuel for Life

Diesel

Fuel for Life

Eau de Toilette · Herren

Concentration
Size
50 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Diesel Fuel for Life · Eau de Toilette · 75 ml (2.5 oz) Shipping from the United States $37.90Total price · $0.51 per ml
Price$29.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.75
The Fragrance Outlet Diesel Fuel for Life · Eau de Toilette · 75 ml (2.5 oz) Shipping from the United States $47.50Total price · $0.63 per ml
Price$39.99
Shipping$7.51
Cashback via Coin7 approx.−$0.79
Everything about Diesel Fuel for Life+

Price & buying

How much is Diesel Fuel for Life 75 ml (2.5 oz) to the United States?+
From $37.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $29.95 + Shipping $7.95 = $37.90. We compared 2 offers (as of 29.09.2026).
Where is Diesel Fuel for Life 75 ml (2.5 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $37.90. The most expensive offer is $47.50, so you save $9.59 or 20.2 % (calculation: ($47.50 − $37.90) / $47.50, as of 29.09.2026).
Which size of Diesel Fuel for Life Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 75 ml (2.5 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.58 per ml · 75 ml (2.5 oz): $0.51 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Diesel Fuel for Life worth it?+
Yes. 75 ml cost $0.51 per ml, 50 ml cost $0.58 per ml. The big bottle is 12.6 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Diesel Fuel for Life 75 ml (2.5 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $29.95 that is approx. $0.75. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Diesel Fuel for Life 75 ml (2.5 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Diesel Fuel for Life a women's or men's fragrance?+
Shops list Diesel Fuel for Life as a men's fragrance.
Which sizes of Diesel Fuel for Life are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 75 ml (2.5 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Diesel Fuel for Life 75 ml (2.5 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Diesel Fuel for Life 75 ml (2.5 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $29.95 + Shipping $7.95 = $37.90.
Best price$37.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.