perfumeprices

Home › Damen › Givenchy › Organza

The lowest total price for Givenchy Organza 100 ml (3.4 oz) to the United States is $51.95 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Givenchy Organza

Givenchy

Organza

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
50 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Givenchy Organza · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $51.95Total price · $0.52 per ml
Price$51.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$1.29
Perfumania.com Givenchy Organza · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $134.95Total price · $1.35 per ml
Price$134.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.70
The Fragrance Outlet Givenchy Organza · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $177.99Total price · $1.78 per ml
Price$177.99
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$3.57
Everything about Givenchy Organza+

Price & buying

How much is Givenchy Organza 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $51.95 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $51.95 + Shipping $0.00 = $51.95. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Givenchy Organza 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $51.95. The most expensive offer is $177.99, so you save $126.04 or 70.8 % (calculation: ($177.99 − $51.95) / $177.99, as of 29.09.2026).
Which size of Givenchy Organza Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.98 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.52 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Givenchy Organza worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.52 per ml, 50 ml cost $0.98 per ml. The big bottle is 46.9 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Givenchy Organza 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $51.95 that is approx. $1.29. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Givenchy Organza 100 ml (3.4 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Givenchy Organza a women's or men's fragrance?+
Shops list Givenchy Organza as a women's fragrance.
Which sizes of Givenchy Organza are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Givenchy Organza 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Givenchy Organza 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $51.95 + Shipping $0.00 = $51.95.
Best price$51.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.