perfumeprices

Home › Herren › Givenchy › Pour Homme Blue Label

The lowest total price for Givenchy Pour Homme Blue Label 100 ml (3.4 oz) to the United States is $43.90 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Givenchy Pour Homme Blue Label

Givenchy

Pour Homme Blue Label

Eau de Toilette · Herren

Concentration
Size

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Givenchy Pour Homme Blue Label · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $43.90Total price · $0.44 per ml
Price$35.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.90
Perfumania.com Givenchy Pour Homme Blue Label · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $98.95Total price · $0.99 per ml
Price$98.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.98
The Fragrance Outlet Givenchy Pour Homme Blue Label · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $129.99Total price · $1.30 per ml
Price$129.99
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.60
Everything about Givenchy Pour Homme Blue Label+

Price & buying

How much is Givenchy Pour Homme Blue Label 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $43.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $35.95 + Shipping $7.95 = $43.90. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Givenchy Pour Homme Blue Label 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $43.90. The most expensive offer is $129.99, so you save $86.09 or 66.2 % (calculation: ($129.99 − $43.90) / $129.99, as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Givenchy Pour Homme Blue Label 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $35.95 that is approx. $0.90. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Givenchy Pour Homme Blue Label 100 ml (3.4 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Givenchy Pour Homme Blue Label a women's or men's fragrance?+
Shops list Givenchy Pour Homme Blue Label as a men's fragrance.
Which sizes of Givenchy Pour Homme Blue Label are there?+
Sizes: 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Givenchy Pour Homme Blue Label 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Givenchy Pour Homme Blue Label 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $35.95 + Shipping $7.95 = $43.90.
Best price$43.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.