perfumeprices

Home › Damen › Guess › Seductive Perfume

The lowest total price for Guess Seductive Perfume 75 ml (2.5 oz) to the United States is $26.90 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Guess Seductive Perfume

Guess

Seductive Perfume

Eau de Toilette · Damen

Concentration
Size
125 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Guess Seductive Perfume · Eau de Toilette · 75 ml (2.5 oz) Shipping from the United States $26.90Total price · $0.36 per ml
Price$18.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.48
Perfumania.com Guess Seductive Perfume · Eau de Toilette · 75 ml (2.5 oz) Shipping from the United States $46.95Total price · $0.63 per ml
Price$40.00
Shipping$6.95
Cashback via Coin7 approx.−$0.79
The Fragrance Outlet Guess Seductive Perfume · Eau de Toilette · 75 ml (2.5 oz) Shipping from the United States $52.95Total price · $0.71 per ml
Price$52.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.06
Everything about Guess Seductive Perfume+

Price & buying

How much is Guess Seductive Perfume 75 ml (2.5 oz) to the United States?+
From $26.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $18.95 + Shipping $7.95 = $26.90. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Guess Seductive Perfume 75 ml (2.5 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $26.90. The most expensive offer is $52.95, so you save $26.05 or 49.2 % (calculation: ($52.95 − $26.90) / $52.95, as of 30.09.2026).
Which size of Guess Seductive Perfume Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 125 ml (4.2 oz). Total price divided by ml: 75 ml (2.5 oz): $0.36 per ml · 125 ml (4.2 oz): $0.23 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Guess Seductive Perfume worth it?+
Yes. 125 ml cost $0.23 per ml, 75 ml cost $0.36 per ml. The big bottle is 35.5 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Guess Seductive Perfume 75 ml (2.5 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $18.95 that is approx. $0.48. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Guess Seductive Perfume 75 ml (2.5 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Guess Seductive Perfume a women's or men's fragrance?+
Shops list Guess Seductive Perfume as a women's fragrance.
Which sizes of Guess Seductive Perfume are there?+
Sizes: 75 ml (2.5 oz), 125 ml (4.2 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Guess Seductive Perfume 75 ml (2.5 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Guess Seductive Perfume 75 ml (2.5 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 6:55 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $18.95 + Shipping $7.95 = $26.90.
Best price$26.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.