perfumeprices

Home › Men › Hollister › Wave

Hollister Wave 100 ml

Hollister

Wave

Eau de Toilette · Herren

Concentration
Size

All offers

Total price delivered to the United States, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.

Best price
Hollister Wave Perfumania Hollister Wave · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $31.90Total price · $0.32 per ml
Price$24.95
Shipping$6.95
Total$31.90
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Hollister Wave The Fragrance Outlet Hollister Wave · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $32.50Total price · $0.32 per ml
Price$24.99
Shipping$7.51
Total$32.50
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Hollister Wave eCosmetics Hollister Wave · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $41.91Total price · $0.42 per ml
Price$34.96
Shipping$6.95
Alaska/Hawaii/Puerto Rico/Postfach/APO-FPO: Pauschale 9,95 USD ohne Gratisgrenze (laut Shop)
Total$41.91
Go to shop Buy with 4 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

The lowest total price for Hollister Wave 100 ml (3.4 oz) to the United States is $31.90 at Perfumania today (as of 01.10.2026).

Answers at a glance

Where is Hollister Wave 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States? Delivered by Perfumania for $31.90 total (as of 01.10.2026).

Is there a voucher or cashback for Hollister Wave 100 ml (3.4 oz)? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Perfumania.

Everything about Hollister Wave+

Price & buying

Where is Hollister Wave 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by Perfumania for $31.90 total (as of 01.10.2026).
How much is Hollister Wave 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $31.90 total price at Perfumania today. Breakdown: Price $24.95 + Shipping $6.95 = $31.90. We compared 3 offers (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Hollister Wave 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, 2 % cashback via Coin7 at Perfumania.

Fragrance

Is Hollister Wave a women's or men's fragrance?+
Shops list Hollister Wave as a men's fragrance.
Which sizes of Hollister Wave are there?+
Sizes: 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Hollister Wave 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States), eCosmetics (United States).
How much is shipping to the United States?+
Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00; eCosmetics: $6.95, free from $49.00 (as of 01.10.2026).
When were the prices for Hollister Wave 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 01.10.2026 at 8:22 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example Perfumania: Price $24.95 + Shipping $6.95 = $31.90.
Best price$31.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.