perfumeprices

Home › Hugo Boss › Boss Selection

Hugo Boss Boss Selection 50 ml

Hugo Boss

Boss Selection

Eau de Toilette

Concentration
Size
90 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.

Best price
Hugo Boss Boss Selection Perfumania Hugo Boss Boss Selection · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $46.94Total price · $0.94 per ml
Price$39.99
Shipping$6.95
Total$46.94
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Hugo Boss Boss Selection The Fragrance Outlet Hugo Boss Boss Selection · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $47.50Total price · $0.95 per ml
Price$39.99
Shipping$7.51
Total$47.50
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Hugo Boss Boss Selection eCosmetics Hugo Boss Boss Selection · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $50.73Total price · $1.01 per ml
Price$43.78
Shipping$6.95
Alaska/Hawaii/Puerto Rico/Postfach/APO-FPO: Pauschale 9,95 USD ohne Gratisgrenze (laut Shop)
Total$50.73
Go to shop Buy with 4 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

The lowest total price for Hugo Boss Boss Selection 50 ml (1.7 oz) to the United States is $46.94 at Perfumania today (as of 01.10.2026).

Answers at a glance

Where is Hugo Boss Boss Selection 50 ml (1.7 oz) cheapest to the United States? Delivered by Perfumania for $46.94 total (as of 01.10.2026).

Which size of Hugo Boss Boss Selection Eau de Toilette is cheapest per ml? Cheapest per ml is 90 ml (3.0 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.94 per ml · 90 ml (3.0 oz): $0.38 per ml (as of 01.10.2026).

Is there a voucher or cashback for Hugo Boss Boss Selection 50 ml (1.7 oz)? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Perfumania.

Everything about Hugo Boss Boss Selection+

Price & buying

Where is Hugo Boss Boss Selection 50 ml (1.7 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by Perfumania for $46.94 total (as of 01.10.2026).
How much is Hugo Boss Boss Selection 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
From $46.94 total price at Perfumania today. Breakdown: Price $39.99 + Shipping $6.95 = $46.94. We compared 3 offers (as of 01.10.2026).
Which size of Hugo Boss Boss Selection Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 90 ml (3.0 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.94 per ml · 90 ml (3.0 oz): $0.38 per ml (as of 01.10.2026).
Is the bigger bottle of Hugo Boss Boss Selection worth it?+
Yes. 90 ml cost $0.38 per ml, 50 ml cost $0.94 per ml. The big bottle is 59.9 % cheaper per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Hugo Boss Boss Selection 50 ml (1.7 oz)?+
Yes, 2 % cashback via Coin7 at Perfumania.

Fragrance

Which sizes of Hugo Boss Boss Selection are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 90 ml (3.0 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Hugo Boss Boss Selection 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States), eCosmetics (United States).
How much is shipping to the United States?+
Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00; eCosmetics: $6.95, free from $49.00 (as of 01.10.2026).
When were the prices for Hugo Boss Boss Selection 50 ml (1.7 oz) last checked?+
Last on 01.10.2026 at 8:22 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example Perfumania: Price $39.99 + Shipping $6.95 = $46.94.
Best price$46.94
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.