perfumeprices

Home › Herren › Jimmy Choo › Man Intense

The lowest total price for Jimmy Choo Man Intense 200 ml (6.8 oz) to the United States is $61.95 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Jimmy Choo Man Intense 200 ml

Jimmy Choo

Man Intense

Eau de Toilette · Herren

Concentration
Size
100 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
Jimmy Choo Man Intense FragranceShop.com Jimmy Choo Man Intense · Eau de Toilette · 200 ml (6.8 oz) Shipping from the United States $61.95Total price · $0.31 per ml
Price$61.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Jimmy Choo Man Intense Perfumania.com Jimmy Choo Man Intense · Eau de Toilette · 200 ml (6.8 oz) Shipping from the United States $121.95Total price · $0.61 per ml
Price$121.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Jimmy Choo Man Intense The Fragrance Outlet Jimmy Choo Man Intense · Eau de Toilette · 200 ml (6.8 oz) Shipping from the United States $159.99Total price · $0.80 per ml
Price$159.99
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Everything about Jimmy Choo Man Intense+

Price & buying

How much is Jimmy Choo Man Intense 200 ml (6.8 oz) to the United States?+
From $61.95 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $61.95 + Shipping $0.00 = $61.95. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Jimmy Choo Man Intense 200 ml (6.8 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $61.95. The most expensive offer is $159.99, so you save $98.04 or 61.3 % (calculation: ($159.99 − $61.95) / $159.99, as of 30.09.2026).
Which size of Jimmy Choo Man Intense Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 200 ml (6.8 oz). Total price divided by ml: 100 ml (3.4 oz): $0.55 per ml · 200 ml (6.8 oz): $0.31 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Jimmy Choo Man Intense worth it?+
Yes. 200 ml cost $0.31 per ml, 100 ml cost $0.55 per ml. The big bottle is 43.6 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Jimmy Choo Man Intense 200 ml (6.8 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $61.95 that is approx. $1.54. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Jimmy Choo Man Intense 200 ml (6.8 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Jimmy Choo Man Intense a women's or men's fragrance?+
Shops list Jimmy Choo Man Intense as a men's fragrance.
Which sizes of Jimmy Choo Man Intense are there?+
Sizes: 100 ml (3.4 oz), 200 ml (6.8 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Jimmy Choo Man Intense 200 ml (6.8 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Jimmy Choo Man Intense 200 ml (6.8 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 12:42 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $61.95 + Shipping $0.00 = $61.95.
Best price$61.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.