perfumeprices

Home › Herren › Kenneth Cole › Mankind

The lowest total price for Kenneth Cole Mankind 50 ml (1.7 oz) to the United States is $23.90 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Kenneth Cole Mankind

Kenneth Cole

Mankind

Eau de Toilette · Herren

Concentration
Size
100 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Kenneth Cole Mankind · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $23.90Total price · $0.48 per ml
Price$15.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.40
Perfumania.com Kenneth Cole Mankind · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $56.90Total price · $1.14 per ml
Price$49.95
Shipping$6.95
Cashback via Coin7 approx.−$1.00
The Fragrance Outlet Kenneth Cole Mankind · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $57.49Total price · $1.15 per ml
Price$49.98
Shipping$7.51
Cashback via Coin7 approx.−$1.00
Everything about Kenneth Cole Mankind+

Price & buying

How much is Kenneth Cole Mankind 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
From $23.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $15.95 + Shipping $7.95 = $23.90. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Kenneth Cole Mankind 50 ml (1.7 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $23.90. The most expensive offer is $57.49, so you save $33.59 or 58.4 % (calculation: ($57.49 − $23.90) / $57.49, as of 29.09.2026).
Which size of Kenneth Cole Mankind Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.48 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.34 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Kenneth Cole Mankind worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.34 per ml, 50 ml cost $0.48 per ml. The big bottle is 29.1 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Kenneth Cole Mankind 50 ml (1.7 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $15.95 that is approx. $0.40. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Kenneth Cole Mankind 50 ml (1.7 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Kenneth Cole Mankind a women's or men's fragrance?+
Shops list Kenneth Cole Mankind as a men's fragrance.
Which sizes of Kenneth Cole Mankind are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Kenneth Cole Mankind 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Kenneth Cole Mankind 50 ml (1.7 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $15.95 + Shipping $7.95 = $23.90.
Best price$23.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.