perfumeprices

Home › Damen › Milton-Lloyd › Perfumers Choice Sofia Perfume

The lowest total price for Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume 90 ml (3.0 oz) to the United States is $23.90 at Perfumania.com today (as of 29.09.2026).

Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume

Milton-Lloyd

Perfumers Choice Sofia Perfume

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
Perfumania.com Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume · Eau de Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $23.90Total price · $0.27 per ml
Price$16.95
Shipping$6.95
Cashback via Coin7 approx.−$0.34
FragranceShop.com Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume · Eau de Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $24.90Total price · $0.28 per ml
Price$16.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.42
The Fragrance Outlet Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume · Eau de Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $28.50Total price · $0.32 per ml
Price$21.00
Shipping$7.51
Cashback via Coin7 approx.−$0.42
Everything about Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume+

Price & buying

How much is Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume 90 ml (3.0 oz) to the United States?+
From $23.90 total price at Perfumania.com today. Breakdown: Price $16.95 + Shipping $6.95 = $23.90. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume 90 ml (3.0 oz) cheapest?+
At Perfumania.com for $23.90. The most expensive offer is $28.50, so you save $4.60 or 16.1 % (calculation: ($28.50 − $23.90) / $28.50, as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume 90 ml (3.0 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2 % cashback at Perfumania.com. At the current price of $16.95 that is approx. $0.34. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume 90 ml (3.0 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume a women's or men's fragrance?+
Shops list Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume as a women's fragrance.
Which sizes of Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume are there?+
Sizes: 90 ml (3.0 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume 90 ml (3.0 oz) to the United States?+
Perfumania.com (United States), FragranceShop.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Milton-Lloyd Perfumers Choice Sofia Perfume 90 ml (3.0 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example Perfumania.com: Price $16.95 + Shipping $6.95 = $23.90.
Best price$23.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.