perfumeprices

Home › Herren › Perry Ellis › Pure Blue

The lowest total price for Perry Ellis Pure Blue 100 ml (3.4 oz) to the United States is $30.90 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Perry Ellis Pure Blue 100 ml

Perry Ellis

Pure Blue

Eau de Toilette · Herren

Concentration
Size

All offers

Total price delivered to the United States, with estimated customs and import tax for shops abroad.

Best price
Perry Ellis Pure Blue FragranceShop.com Perry Ellis Pure Blue · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $30.90Total price · $0.31 per ml
Price$22.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Perry Ellis Pure Blue Perfumania.com Perry Ellis Pure Blue · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $35.90Total price · $0.36 per ml
Price$28.96
Shipping$6.95
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Perry Ellis Pure Blue The Fragrance Outlet Perry Ellis Pure Blue · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $36.46Total price · $0.36 per ml
Price$28.96
Shipping$7.51
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Everything about Perry Ellis Pure Blue+

Price & buying

How much is Perry Ellis Pure Blue 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $30.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $22.95 + Shipping $7.95 = $30.90. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Perry Ellis Pure Blue 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $30.90. The most expensive offer is $36.46, so you save $5.56 or 15.3 % (calculation: ($36.46 − $30.90) / $36.46, as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Perry Ellis Pure Blue 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $22.95 that is approx. $0.58. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Perry Ellis Pure Blue 100 ml (3.4 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Perry Ellis Pure Blue a women's or men's fragrance?+
Shops list Perry Ellis Pure Blue as a men's fragrance.
Which sizes of Perry Ellis Pure Blue are there?+
Sizes: 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Perry Ellis Pure Blue 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Perry Ellis Pure Blue 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $22.95 + Shipping $7.95 = $30.90.
Best price$30.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.