perfumeprices

Home › Herren › Prada › Paradigme

The lowest total price for Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz) to the United States is $107.95 at FragranceShop today (as of 30.09.2026).

Answers at a glance

Where is Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States? Delivered by FragranceShop for $107.95 total (as of 30.09.2026).

Which size of Prada Paradigme Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $2.28 per ml · 100 ml (3.4 oz): $1.08 per ml (as of 30.09.2026).

Is there a voucher or cashback for Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz)? Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

Prada Paradigme 100 ml

Prada

Paradigme

Eau de Parfum · Herren

Concentration
Parfum
Size
50 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with estimated customs and import tax for shops abroad.

Best price
Prada Paradigme FragranceShop Prada Paradigme · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $107.95Total price · $1.08 per ml
Price$107.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Prada Paradigme Perfumania Prada Paradigme · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $137.95Total price · $1.38 per ml
Price$137.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Prada Paradigme The Fragrance Outlet Prada Paradigme · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $159.99Total price · $1.60 per ml
Price$159.99
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Everything about Prada Paradigme+

Price & buying

Where is Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by FragranceShop for $107.95 total (as of 30.09.2026).
How much is Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $107.95 total price at FragranceShop today. Breakdown: Price $107.95 + Shipping $0.00 = $107.95. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Which size of Prada Paradigme Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $2.28 per ml · 100 ml (3.4 oz): $1.08 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Prada Paradigme worth it?+
Yes. 100 ml cost $1.08 per ml, 50 ml cost $2.28 per ml. The big bottle is 52.6 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Is there a voucher or cashback for Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

International

In how many countries does perfumeprices compare Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Prada Paradigme a women's or men's fragrance?+
Shops list Prada Paradigme as a men's fragrance.
Which sizes of Prada Paradigme are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum, Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop (United States), Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop: $7.95, free from $50.00; Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Prada Paradigme 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop: Price $107.95 + Shipping $0.00 = $107.95.
Best price$107.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.