perfumeprices

Home › Tommy Hilfiger › Tommy

The lowest total price for Tommy Hilfiger Tommy 100 ml (3.4 oz) to the United States is $31.90 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Tommy Hilfiger Tommy

Tommy Hilfiger

Tommy

Eau de Toilette

Concentration
EdC
Size
30 ml 50 ml 200 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Tommy Hilfiger Tommy · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $31.90Total price · $0.32 per ml
Price$23.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.60
Perfumania.com Tommy Hilfiger Tommy · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $65.95Total price · $0.66 per ml
Price$65.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.32
The Fragrance Outlet Tommy Hilfiger Tommy · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $66.00Total price · $0.66 per ml
Price$66.00
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.32
Everything about Tommy Hilfiger Tommy+

Price & buying

How much is Tommy Hilfiger Tommy 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $31.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $23.95 + Shipping $7.95 = $31.90. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Tommy Hilfiger Tommy 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $31.90. The most expensive offer is $66.00, so you save $34.10 or 51.7 % (calculation: ($66.00 − $31.90) / $66.00, as of 29.09.2026).
Which size of Tommy Hilfiger Tommy Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 200 ml (6.8 oz). Total price divided by ml: 30 ml (1.0 oz): $0.90 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.32 per ml · 200 ml (6.8 oz): $0.20 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Tommy Hilfiger Tommy worth it?+
Yes. 200 ml cost $0.20 per ml, 30 ml cost $0.90 per ml. The big bottle is 77.8 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Tommy Hilfiger Tommy 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $23.95 that is approx. $0.60. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Tommy Hilfiger Tommy 100 ml (3.4 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Which sizes of Tommy Hilfiger Tommy are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz), 200 ml (6.8 oz). Concentrations: Eau de Toilette, Eau de Cologne.

Shop & shipping

Which shops deliver Tommy Hilfiger Tommy 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Tommy Hilfiger Tommy 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $23.95 + Shipping $7.95 = $31.90.
Best price$31.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.