perfumeprices

Home › Herren › Versace › Eros

The lowest total price for Versace Eros 30 ml (1.0 oz) to the United States is $41.90 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Versace Eros 30 ml

Versace

Eros

Eau de Toilette · Herren

Concentration
EdP Parfum EdC
Size

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
Versace Eros FragranceShop.com Versace Eros · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $41.90Total price · $1.40 per ml
Price$33.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Versace Eros Perfumania.com Versace Eros · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $46.90Total price · $1.56 per ml
Price$39.95
Shipping$6.95
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Versace Eros The Fragrance Outlet Versace Eros · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $54.49Total price · $1.82 per ml
Price$46.99
Shipping$7.51
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Everything about Versace Eros+

Price & buying

How much is Versace Eros 30 ml (1.0 oz) to the United States?+
From $41.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $33.95 + Shipping $7.95 = $41.90. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Versace Eros 30 ml (1.0 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $41.90. The most expensive offer is $54.49, so you save $12.59 or 23.1 % (calculation: ($54.49 − $41.90) / $54.49, as of 30.09.2026).
Which size of Versace Eros Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 200 ml (6.8 oz). Total price divided by ml: 30 ml (1.0 oz): $1.40 per ml · 50 ml (1.7 oz): $1.58 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.63 per ml · 200 ml (6.8 oz): $0.38 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Versace Eros worth it?+
Yes. 200 ml cost $0.38 per ml, 30 ml cost $1.40 per ml. The big bottle is 72.8 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Versace Eros 30 ml (1.0 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $33.95 that is approx. $0.85. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Versace Eros 30 ml (1.0 oz)?+
In 31 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Versace Eros a women's or men's fragrance?+
Shops list Versace Eros as a men's fragrance.
Which sizes of Versace Eros are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz), 200 ml (6.8 oz). Concentrations: Eau de Toilette, Eau de Parfum, Parfum, Eau de Cologne.

Shop & shipping

Which shops deliver Versace Eros 30 ml (1.0 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Versace Eros 30 ml (1.0 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $33.95 + Shipping $7.95 = $41.90.
Best price$41.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.