perfumeprices

Home › Herren › Versace › Eros Energy

The lowest total price for Versace Eros Energy 200 ml (6.8 oz) to the United States is $75.95 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Versace Eros Energy

Versace

Eros Energy

Eau de Parfum · Herren

Concentration
Size
50 ml 100 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Versace Eros Energy · Eau de Parfum · 200 ml (6.8 oz) Shipping from the United States $75.95Total price · $0.38 per ml
Price$75.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$1.90
Perfumania.com Versace Eros Energy · Eau de Parfum · 200 ml (6.8 oz) Shipping from the United States $132.94Total price · $0.66 per ml
Price$132.94
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.66
The Fragrance Outlet Versace Eros Energy · Eau de Parfum · 200 ml (6.8 oz) Shipping from the United States $154.98Total price · $0.77 per ml
Price$154.98
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$3.10
Everything about Versace Eros Energy+

Price & buying

How much is Versace Eros Energy 200 ml (6.8 oz) to the United States?+
From $75.95 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $75.95 + Shipping $0.00 = $75.95. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Versace Eros Energy 200 ml (6.8 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $75.95. The most expensive offer is $154.98, so you save $79.03 or 51 % (calculation: ($154.98 − $75.95) / $154.98, as of 30.09.2026).
Which size of Versace Eros Energy Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 200 ml (6.8 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.80 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.63 per ml · 200 ml (6.8 oz): $0.38 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Versace Eros Energy worth it?+
Yes. 200 ml cost $0.38 per ml, 50 ml cost $1.80 per ml. The big bottle is 78.9 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Versace Eros Energy 200 ml (6.8 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $75.95 that is approx. $1.90. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Versace Eros Energy 200 ml (6.8 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Versace Eros Energy a women's or men's fragrance?+
Shops list Versace Eros Energy as a men's fragrance.
Which sizes of Versace Eros Energy are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz), 200 ml (6.8 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Versace Eros Energy 200 ml (6.8 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Versace Eros Energy 200 ml (6.8 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 6:55 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $75.95 + Shipping $0.00 = $75.95.
Best price$75.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.