Douglas
Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
146,84 €Total price · 1,84 € per ml
Home › Women › Carolina Herrera › Good Girl Blush Elixir

Total price delivered to Bulgaria, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.
Douglas
Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
146,84 €Total price · 1,84 € per ml
Beautywelt
More about this shop Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Germany
156,31 €Total price · 1,95 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Bulgaria.
Burberry Goddess IntenseEau de Parfum · 100 ml
60 % shared notes
142,40 €
Jean Paul Gaultier Scandal IntenseEau de Parfum · 80 ml
60 % shared notes
141,93 €
Calvin Klein Eternity for Woman Amber EssenceParfum · 100 ml
40 % shared notes
129,77 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
Good Girl Blush Elixir intensifies the Blush line into an amber-chypre, intense composition, opening with ylang-ylang, moving into vanilla at the heart and settling on patchouli in the base, made for women. The Eau de Parfum concentration adds depth. We offer this version in 30, 50 and 75 ml. Even with an elixir like this, the price per millilitre including shipping is what decides, not a first glance at bottle size.
The lowest total price for Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir 80 ml to Bulgaria is 146,84 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir 80 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 146,84 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 80 ml. Total price divided by ml: 30 ml: 2,71 € per ml · 50 ml: 2,20 € per ml · 80 ml: 1,84 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Carolina Herrera Good Girl Blush Elixir 80 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in Spain?