Douglas
Carolina Herrera La Bomba · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
129,97 €Total price · 1,62 € per ml
Home › Women › Carolina Herrera › La Bomba

Total price delivered to Bulgaria, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.
Douglas
Carolina Herrera La Bomba · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
129,97 €Total price · 1,62 € per ml
Beautywelt
More about this shop Carolina Herrera La Bomba · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Germany
135,81 €Total price · 1,70 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Bulgaria.
Escada Party LoveEau de Parfum · 100 ml
50 % shared notes
104,67 €
Dolce&Gabbana QParfum · 100 ml
40 % shared notes
128,13 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
La Bomba is floral-fruity and built at an intense strength, opening with dragon fruit, moving into cherry peony and red frangipani at the heart, and settling on a solar vanilla in the base, made for women. The Eau de Parfum concentration gives it real presence. We carry La Bomba in 30, 50 and 75 ml, and converting to a price per millilitre almost always pays off across three sizes, since shipping costs weigh proportionally more on the smaller bottles.
The lowest total price for Carolina Herrera La Bomba 80 ml to Bulgaria is 129,97 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Carolina Herrera La Bomba 80 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 129,97 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 80 ml. Total price divided by ml: 30 ml: 2,48 € per ml · 50 ml: 2,03 € per ml · 80 ml: 1,62 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Carolina Herrera La Bomba 80 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in Netherlands?