Douglas
DIOR Miss Dior · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Bulgaria
106,60 €Total price · 2,13 € per ml
Home › Women › DIOR › Miss Dior
Total price delivered to Bulgaria, with estimated customs and import tax for shops abroad.
Douglas
DIOR Miss Dior · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Bulgaria
106,60 €Total price · 2,13 € per ml
Beautywelt
More about this shop DIOR Miss Dior · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Germany
148,90 €Total price · 2,98 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Bulgaria.
Furla AdorabileEau de Parfum · 100 ml
43 % shared notes
71,48 €
Hugo Boss Boss AliveEau de Parfum · 50 ml
33 % shared notes
80,59 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
Rose sits at the centre, underscored by sandalwood in the heart and vanilla as the base, altogether a floral scent classed as intense, it is worth checking the price per millilitre above all, because that is the only way to really compare the different sizes. The target group listed is women. Eau de Parfum means a higher oil concentration, which keeps the scent more intense and noticeable for longer than a lighter version. The sizes we track here are 30, 50, 100, 150 ml.
The lowest total price for DIOR Miss Dior 50 ml to Bulgaria is 106,60 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is DIOR Miss Dior 50 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 106,60 € total (as of 01.10.2026).
Which size of DIOR Miss Dior Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 150 ml. Total price divided by ml: 30 ml: 2,59 € per ml · 50 ml: 2,13 € per ml · 100 ml: 1,48 € per ml · 150 ml: 1,42 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for DIOR Miss Dior 50 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in Slovakia?