Douglas
DIOR Sauvage · Parfum · 100 ml
Shipping from Bulgaria
147,20 €Total price · 1,47 € per ml
Total price delivered to Bulgaria, with estimated customs and import tax for shops abroad.
Douglas
DIOR Sauvage · Parfum · 100 ml
Shipping from Bulgaria
147,20 €Total price · 1,47 € per ml
Beautywelt
More about this shop DIOR Sauvage · Parfum · 100 ml
Shipping from Germany
180,89 €Total price · 1,81 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Bulgaria.
Davidoff Cool ElixirParfum · 100 ml
40 % shared notes
103,88 €
Dolce&Gabbana The One IntenseEau de Parfum · 100 ml
40 % shared notes
140,76 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
Sauvage Parfum is the high concentration, amber take on the fragrance, built with vanilla absolute and tonka bean as named elements, a men's fragrance with warm, smoky accents. Being a Parfum, its concentration exceeds both Eau de Parfum and Eau de Toilette, so one bottle lasts a long time. Available in 30, 60, 100 and 200 ml.
Since a Parfum needs fewer applications, it makes sense to work out the price per millilitre rather than judging by the bottle price alone.
The lowest total price for DIOR Sauvage 100 ml to Bulgaria is 147,20 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is DIOR Sauvage 100 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 147,20 € total (as of 01.10.2026).
Which size of DIOR Sauvage Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 200 ml. Total price divided by ml: 30 ml: 2,96 € per ml · 60 ml: 1,75 € per ml · 100 ml: 1,47 € per ml · 200 ml: 0,92 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for DIOR Sauvage 100 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in France?