Douglas
Dolce&Gabbana Light Blue · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Bulgaria
100,04 €Total price · 2,00 € per ml
Home › Women › Dolce&Gabbana › Light Blue

Total price delivered to Bulgaria, with estimated customs and import tax for shops abroad.
Douglas
Dolce&Gabbana Light Blue · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Bulgaria
100,04 €Total price · 2,00 € per ml
Beautywelt
More about this shop Dolce&Gabbana Light Blue · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Germany
121,41 €Total price · 2,43 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
Dolce&Gabbana Light Blue Eau de Parfum is woody and fresh with real intensity, built with amber wood, frangipani and lemon as named elements, marked as a women's fragrance in the data. As an Eau de Parfum it sits above an Eau de Toilette in concentration, giving it longer staying power. Available in 30, 50, 100 and 200 ml.
With four sizes from 30 to 200 ml, comparing the price per millilitre is worthwhile, since the advantage of the large bottle is not always the same.
The lowest total price for Dolce&Gabbana Light Blue 50 ml to Bulgaria is 100,04 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Dolce&Gabbana Light Blue 50 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 100,04 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Dolce&Gabbana Light Blue Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 200 ml. Total price divided by ml: 30 ml: 2,57 € per ml · 50 ml: 2,00 € per ml · 100 ml: 1,35 € per ml · 200 ml: 0,97 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Dolce&Gabbana Light Blue 50 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in Denmark?