Douglas
Givenchy Irresistible Rose Velvet · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
105,28 €Total price · 1,32 € per ml
Home › Women › Givenchy › Irresistible Rose Velvet
Total price delivered to Bulgaria, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.
Douglas
Givenchy Irresistible Rose Velvet · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
105,28 €Total price · 1,32 € per ml
Beautywelt
More about this shop Givenchy Irresistible Rose Velvet · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Germany
166,90 €Total price · 2,09 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Bulgaria.
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
Irresistible Rose Velvet opens with pink pepper, blackcurrant bud and neroli, its heart is dominated by rose in several forms, from rose essence to rosewater to rosa moschata, and the base carries patchouli, floral, chypre and musky, rated intense by the maker. As an Eau de Parfum, it lasts a long while and is aimed at women. Sizes: 30, 50 and 75 ml.
Choosing such a pronounced rose note often means reaching for the bottle more often, which is exactly why the per-millilitre price is worth checking closely.
The lowest total price for Givenchy Irresistible Rose Velvet 80 ml to Bulgaria is 105,28 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Givenchy Irresistible Rose Velvet 80 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 105,28 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Givenchy Irresistible Rose Velvet Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 80 ml. Total price divided by ml: 35 ml: 2,91 € per ml · 50 ml: 1,98 € per ml · 80 ml: 1,32 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Givenchy Irresistible Rose Velvet 80 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in Germany?