Douglas
Givenchy L'Interdit · Parfum · 35 ml
Shipping from Bulgaria
83,56 €Total price · 2,39 € per ml
Home › Women › Givenchy › L'Interdit
Total price delivered to Bulgaria, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.
Douglas
Givenchy L'Interdit · Parfum · 35 ml
Shipping from Bulgaria
83,56 €Total price · 2,39 € per ml
Beautywelt
More about this shop Givenchy L'Interdit · Parfum · 35 ml
Shipping from Germany
111,90 €Total price · 3,20 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Bulgaria.
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
L'Interdit Parfum opens with bitter almond essence, its heart carries orange blossom, tuberose, jasmine and mimosa absolute, and the base holds vetiver, patchouli, myrrh absolute, opoponax and benzoin, floral-woody and intense. As a Parfum, or extrait, the fragrance oil concentration sits even higher than in an Eau de Parfum, keeping it close to skin for a long stretch. Sizes: 30, 50 and 75 ml.
At this concentration a little usually goes a long way, but it's still worth working out the price per millilitre across the three sizes.
The lowest total price for Givenchy L'Interdit 35 ml to Bulgaria is 83,56 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Givenchy L'Interdit 35 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 83,56 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Givenchy L'Interdit Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 80 ml. Total price divided by ml: 35 ml: 2,39 € per ml · 50 ml: 2,22 € per ml · 80 ml: 1,76 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Givenchy L'Interdit 35 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in United States?