Douglas
Givenchy L'Interdit Rouge · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
117,75 €Total price · 1,47 € per ml
Home › Women › Givenchy › L'Interdit Rouge
Total price delivered to Bulgaria, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.
Douglas
Givenchy L'Interdit Rouge · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
117,75 €Total price · 1,47 € per ml
Beautywelt
More about this shop Givenchy L'Interdit Rouge · Eau de Parfum · 80 ml
Shipping from Germany
166,90 €Total price · 2,09 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
L'Interdit Rouge opens with blood orange essence from Sicily and ginger extract from Nigeria, its heart carries orange blossom absolute from Tunisia, Arabian jasmine absolute from India and pimento leaves from Jamaica, and the base holds patchouli essence from Indonesia and sandalwood essence from New Caledonia, floral-spicy-woody and intense, for women. As an Eau de Parfum, it lasts a long while. Sizes: 30, 50 and 75 ml.
Ingredients sourced from this many regions don't automatically mean a higher price per millilitre, working out the actual figure brings clarity before you buy.
The lowest total price for Givenchy L'Interdit Rouge 80 ml to Bulgaria is 117,75 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Givenchy L'Interdit Rouge 80 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 117,75 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Givenchy L'Interdit Rouge Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 80 ml. Total price divided by ml: 35 ml: 2,06 € per ml · 50 ml: 1,91 € per ml · 80 ml: 1,47 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Givenchy L'Interdit Rouge 80 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in Liechtenstein?