Douglas
Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1.6 · Eau de Parfum · 115 ml
Shipping from Bulgaria
130,99 €Total price · 1,14 € per ml
Home › Unisex › Histoires de Parfums › This is not a Blue Bottle 1.6

Eau de Parfum · Unisex
Total price delivered to Bulgaria, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.
Douglas
Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1.6 · Eau de Parfum · 115 ml
Shipping from Bulgaria
130,99 €Total price · 1,14 € per ml
Beautywelt
More about this shop Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1.6 · Eau de Parfum · 115 ml
Shipping from Germany
157,76 €Total price · 1,37 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
This is not a Blue Bottle 1.6 from Histoires de Parfums opens with orange, yuzu and grapefruit, the heart brings jasmine, neroli, lotus and orange blossom, and the base carries vanilla, vetiver and white musk. The family is floral-fruity and intense. As an Eau de Parfum it lasts accordingly long on the skin. It is meant as a unisex scent, for both women and men, available in 30, 60, 125 ml. Checking the price per ml pays off especially when several sizes are on offer.
The lowest total price for Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1.6 115 ml to Bulgaria is 130,99 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1.6 115 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 130,99 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1.6 Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 115 ml. Total price divided by ml: 15 ml: 4,73 € per ml · 60 ml: 1,37 € per ml · 115 ml: 1,14 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Histoires de Parfums This is not a Blue Bottle 1.6 115 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.
Looks like you're in Croatia?