Douglas
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Concentré · Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
147,66 €Total price · 1,85 € per ml
Home › Women › Jean Paul Gaultier › Scandal Absolu Concentré

Total price delivered to Bulgaria, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.
Douglas
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Concentré · Parfum · 80 ml
Shipping from Bulgaria
147,66 €Total price · 1,85 € per ml
Beautywelt
More about this shop Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Concentré · Parfum · 80 ml
Shipping from Germany
152,95 €Total price · 1,91 € per ml
After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Bulgaria.
Calvin Klein My EuphoriaEau de Parfum · 100 ml
38 % shared notes
101,85 €
Gucci BloomParfum · 100 ml
33 % shared notes
144,39 €
Karl Lagerfeld IkonikEau de Parfum · 100 ml
33 % shared notes
84,53 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
Fig opens this fragrance with a juicy, slightly green edge, then tuberose takes over as the floral heart. Sandalwood carries the base and gives the chypre amber character its warmth. As a Parfum, the most concentrated form, it sits close to the skin and lasts noticeably longer than an Eau de Parfum. It comes in 30, 50 and 75 ml, and the data marks it as a fragrance for women.
Before picking a size, it helps to work out the cost per millilitre including shipping, since that figure often tells a different story than the price tag alone.
The lowest total price for Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Concentré 80 ml to Bulgaria is 147,66 € at Douglas today (as of 01.10.2026).
Answers at a glance
Where is Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Concentré 80 ml cheapest to Bulgaria? Delivered by Douglas for 147,66 € total (as of 01.10.2026).
Which size of Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Concentré Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 80 ml. Total price divided by ml: 30 ml: 2,77 € per ml · 50 ml: 2,30 € per ml · 80 ml: 1,85 € per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Concentré 80 ml? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Beautywelt.