Perfumeria Comas
Gucci Bloom · Parfum · 100 ml
Livraison depuis la France
109,90 €Prix total · 1,10 € le ml
Accueil › Damen › Gucci › Bloom
Prix total, livraison en France incluse.
Perfumeria Comas
Gucci Bloom · Parfum · 100 ml
Livraison depuis la France
109,90 €Prix total · 1,10 € le ml
Beautywelt DACH
En savoir plus sur cette boutique Gucci Bloom · Parfum · 100 ml
Livraison depuis l'Allemagne
156,31 €Prix total · 1,56 € le ml
In its Parfum concentration, Gucci Bloom leads with night-blooming jasmine at the top, tuberose petals and Arabian jasmine absolute at the heart, and balsam of Peru with vanilla absolute in the base. That places it in the amber, intense category, noticeably stronger than the Eau de Toilette or Eau de Parfum versions of the same line. Parfum is the most concentrated form and therefore lasts the longest. According to the data it is made for women, and it comes in 30, 50 and 100 ml.
More often than not, the larger bottle turns out to be the better deal per milliliter, worth comparing the three sizes here.
Tu es en au Royaume-Uni ?